Цітросепт — загальнозміцнюючий засіб

загрузка...

Цітросепт — відомий представник категорії БАДів, біологічно активних добавок, прийом яких рекомендований не тільки в якості допоміжних засобів при лікуванні будь-яких захворювань, але і в якості загальнозміцнюючих засобів. Лікарським препаратом цітросепт вважати не можна, хоча приймати його і рекомендується при деяких захворюваннях — скоріше це ефективна біологічно активна добавка, що забезпечує організму необхідну дозу вітаміну С.

Що таке цітросепт

У чистому вигляді цітросепт — це розведений екстракт грейпфрута, отримують який з тих частин грейпфрута, які в їжу не вживаються: кісточок, шкірки, перегородок між часточками грейпфрута. Отриманий концентрований екстракт розводять в гліцерині (в цітросепте у формі крапель зміст екстракту грейпфрута становить не менше тридцяти відсотків). Оскільки свіжі грейпфрути — це один з найбагатших джерел вітаміну С і фрукти, що володіють відомими антибактеріальними властивостями, цітросепт, що зберігає корисні властивості грейпфрутів, вважається ефективним допоміжним засобом при лікуванні деяких захворювань, спровокованих шкідливими мікроорганізмами, і загальнозміцнюючим засобом для прийому, наприклад, при авітамінозі .

Корисні властивості

Саме головне достоїнство цітросепта — це його здатність нейтралізувати активність шкідливих мікроорганізмів, антибактеріальні та противірусні властивості, «запозичені» препаратом у грейпфрута. Здатність цітросепта пригнічувати активність бактерій цілком порівнянна зі здатністю знищувати бактерії ряду найпоширеніших антибіотиків. Однаково добре цітросепт діє при бактеріальних інфекціях, провокованих стафілококами, стрептококами, хламідіями. Не менш ефективний цітросепт і у відношенні найбільш поширених вірусів — наприклад, вірусів, що провокують грип і симптоми герпесу, на відміну від антибіотиків, які щодо вірусних інфекцій абсолютно марні. При цьому цітросепт, на відміну від антибіотиків, діє вибірково, знищуючи лише шкідливі мікроорганізми і не порушуючи мікрофлору організму — тобто ніяк не впливаючи на «корисні» бактерії. Нарешті, активні речовини цітросепта допомагають і при грибкових захворюваннях — у тому числі пригнічують активність і розмноження грибків роду candida albicans (кандида біла), що провокують молочницю (кандидоз).

Джерело вітамінів і корисних речовин

Будучи ефективним антибактеріальним і противірусним засобом, цітросепт володіє ще однією важливою властивістю — екстракт грейпфрута, основна складова препарату, містить велику кількість вітаміну С, водорозчинного вітаміну, потреба в якому в організму досить велика (в ідеалі вітамін С рекомендується приймати щодня). Вітамін С і флавоноїди, органічні сполуки, які містить екстракт грейпфрута, допомагають зміцнити імунну систему, ослаблену якими-небудь захворюваннями. Показання до прийому

В першу чергу цітросепт як загальнозміцнюючий і противірусний засіб показаний при будь-яких простудних захворюваннях — грипі, гострих респіраторних захворюваннях, гострих респіраторних вірусних інфекціях. Рекомендоване дозування — по двадцять крапель кілька разів на день протягом декількох днів до зникнення симптомів застуди. Крім того, приймати цітросепт на додаток до протигрибкових препаратів можна і при будь-яких формах кандидозу (молочниці). Рекомендоване дозування в таких випадках — п’ятнадцять крапель двічі на день (можна приймати як окремо, так і розмішуючи в склянці рідини).

Побічні ефекти і ризик передозування

Оскільки жодних синтетичних сполук у складі цітросепта немає, ризик появи побічних ефектів навіть при тривалому вживанні цього препарату мінімальний. Практично неможлива і передозування цітросептом — навіть вживання великої кількості препарату протягом тривалого періоду часу ніяк не позначається на нормальній мікрофлорі організму. Крім того, цітросепт вважається гіпоалергенним засобом — тобто не здатний спровокувати алергічну реакцію.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.