Цитофлавін — таблетки допоможуть підтримувати головний мозок в нормі

Таблетки Цитофлавін містять лікарські засоби, які активно впливають на обмінні процеси в головному мозку. Тому цей препарат все частіше застосовується при хронічних порушеннях мозкового кровообігу з метою попередження ішемічного інсульту.

Як діють пігулки Цитофлавін

Таблетки Цитофлавін відносяться до групи лікарських препаратів, що стимулюють обмін речовин у головному мозку. До складу однієї таблетки входять: 300 мг бурштинової кислоти, 50 мг рибоксину, 25 мг нікотинаміду і 5 мг мононуклеотид рибофлавіну. Кожне з цих речовин здатне позитивно впливати на клітини головного мозку, а всі разом вони відмінно поєднуються і підсилюють дію один одного.

Під впливом Цитофлавін збільшується кількість енергії, що утворюється від розкладання глюкози, яка необхідна клітинам головного мозку (нейронів) для здійснення обмінних процесів. Така дія сприяє тому, що збільшується синтез внутрішньоклітинного білка і здійснення інших біохімічних процесів.

Цитофлавін також поліпшує мозковий кровообіг і одночасно знижує потребу нейронів у кисні. Це дозволяє при правильному застосуванні Цитофлавін у вигляді курсів лікування знизити загрозу ішемічного інсульту при хронічному порушенні мозкового кровообігу.

Цитофлавін здійснює нейропротекторну дію — захищає клітини від будь-яких шкідливих впливів, у тому числі від дії вільних радикалів, що утворюються в процесі нормальних біохімічних реакцій (антиоксидантна дія).

Кому призначають препарат

Основне показання для призначення Цитофлавін — хронічне порушення мозкового кровообігу. Причиною такого стану найчастіше є атеросклероз судин головного мозку, при якому на стінках кровоносних судин відкладаються атеросклеротичні бляшки, що зменшують просвіт судини. До клітинам головного мозку при цьому постійно поступає обмежена кількість поживних речовин і кисню, що призводить до їх поступової деградації і формуванню старечого недоумства. Особливу небезпеку в цій ситуації являють спазми мозкових судин: постачання кров’ю окремих ділянок головного мозку на деякий час переривається і клітини відмирають — такий процес називається некрозом, а захворювання — ішемічний інсульт.

При такому стані ціклофлавін покращує кровообіг у судинах головного мозку, що призводить до поліпшення їх харчування та постачання киснем. У результаті клітини отримують більше глюкози, яка під впливом Цитофлавін відразу ж включається в обмін речовин і стає джерелом енергії. Приплив енергії викликає активізацію інших обмінних процесів у клітині, в тому числі синтез білка, який йде на відновлення клітин.

Таким чином, Цитофлавін покращує стан хворих, що страждають хронічним порушенням мозкового кровообігу, і попереджає розвиток ішемічного інсульту. При цьому відновлюється стан нервової тканини, і поліпшуються інтелект, пам’ять, концентрація уваги і працездатність хворих.

Крім атеросклерозу до порушень мозкового кровообігу може призводити стійке підвищення артеріального тиску, при цьому Цитофлавін також допоможе поліпшити стан і якість життя хворих. Застосовують таблетки Цитофлавін і при підвищеній стомлюваності, зниженні працездатності — цей препарат сприяє загальній активізації організму.

Протипоказанням для прийому таблеток Цитофлавін є підвищена чутливість до його компонентів організму хворого. З обережністю таблетки призначають при ерозивно-виразкових ураженнях шлунково-кишкового тракту, під час вагітності та годування дитини грудьми.

Побічні ефекти

Цитофлавін в таблетках зазвичай дуже добре переноситься. Але при прийомі у великих дозах протягом тривалого часу він може викликати короткочасне зниження цукру в крові, що може бути небезпечним у випадку, якщо хворий страждає на цукровий діабет. Можуть також виникати порушення функції нирок і загострення подагри.

При прийомі таблеток Цитофлавін можуть також з’являтися нудота і болі в верхній частині живота, які швидко проходять. З боку центральної нервової системи при прийомі таблеток можлива поява короткочасних головних болів. Алергічні реакції при прийомі таблеток Цитофлавін протікають у вигляді шкірного висипу (у тому числі кропив’янки), набряку Квінке, свербежу.

Цитофлавін досить ефективний і безпечний препарат, тому його часто призначають у складі комплексного лікування при порушеннях кровообігу головного мозку.

Галина Романенко

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.