Цитофлавін — інструкція: складу препарату

Цитофлавін — це лікарський препарат, що поліпшує обмін речовин в клітинах головного мозку і захищає їх від шкідливих впливів, насамперед, від токсичного впливу вільних радикалів. Застосуються при різних захворюваннях головного мозку, пов’язаних з порушеннями обміну в тканини головного мозку.

Механізм дії Цитофлавін

Цитофлавін — це комбінований лікарський засіб, який належить до групи препаратів, що поліпшують обмін речовин в тканини головного мозку. Випускається Цитофлавін вітчизняної фармацевтичної компанією Полісан в таблетках і у вигляді розчину в ампулах для внутрішньовенного введення.

У кожній таблетці міститься:

 • бурштинова кислота — 300 мг;
 • інозин (рибоксин) — 50 мг;
 • нікотинамід — 25 мг;
 • рибофлавіну мононуклеотид — 5 мг.
 • В 1 мл розчину для внутрішньовенних вливань міститься:

 • бурштинова кислота — 100 мг;
 • інозин (рибоксин) — 20 мг;
 • нікотинамід — 10 мг;
 • рибофлавіну мононуклеотид — 2 мг.
 • Механізм дії Цитофлавін залежить від дії вхідних в його склад компонентів. Він активізує утворення енергії з глюкози, необхідного клітинам білка, і інші біохімічні процеси, що входять до складу обміну речовин клітин головного мозку (нейронів), покращує в них процеси засвоєння кисню.

  Завдяки своїм антиоксидантним властивостям (він активізує ферменти, що руйнують вільні радикали) Цитофлавін захищає нейрони від токсичного впливу вільних радикалів, не дозволяючи їм руйнуватися.

  Цитофлавін позитивно впливає на біоелектричну активність нейронів, знижує порушення рефлексів центральної і периферичної нервової системи, сприяє відновленню нервово-психічних функцій мозку, емоційно-вольових порушень (знижує рівень тривоги і депресії), зменшує вираженість проявів різних синдромів, що розвиваються при ураженнях головного мозку.

  Цитофлавін покращує мозковий і коронарний кровообіг. При внутрішньовенному введенні він сприяє відновленню порушеної свідомості, у тому числі після наркозу. Крім того, при внутрішньовенному введенні в перші 12 годин після ішемічного інсульту він здатний зменшувати зону ураження нейронів і сприяти більш швидкому відновленню функцій головного мозку.

  Показання та протипоказання

  Цитофлавін в таблетках застосовується в складі комплексного лікування хворих з хронічним порушенням мозкового кровообігу I-II стадії (при атеросклерозі судин головного мозку, незапальних ураженнях головного мозку або енцефалопатії на тлі високого артеріального тиску, наслідків інсульту), астенічному синдромі, який проявляється швидкою стомлюваністю і зниженням працездатності.

  Внутрішньовенно Цитофлавін вводиться також у складі комплексного лікування при гострому порушенні мозкового кровообігу (ішемічному інсульті), енцефалопатії, що розвинулася на тлі хронічного порушення мозкового кровообігу, гострому і хронічному отруєнні токсичними речовинами, а також при порушенні свідомості після наркозу.

  Крім того, він застосовується у дітей (в тому числі у недоношених) у складі комплексного лікування порушень мозкового кровообігу в періоді новонародженості.

  Протипоказаннями для застосування Цитофлавін є індивідуальна непереносимість препарату. Внутрішньовенне введення протипоказано жінкам, які годують дитину груддю.

  З обережністю і тільки за показниками Цитофлавін призначається під час вагітності. Таблетки Цитофлавін з обережністю призначають при ерозивно-виразкових ураженнях шлунково-кишкового тракту, а внутрішньовенне введення — при каменях у нирках, подагрі, хронічної ниркової недостатності.

  Побічні ефекти

  При застосуванні Цитофлавін можливі наступні побічні ефекти:

 • з боку шлунково-кишкового тракту при внутрішньовенному введенні можлива поява нудоти і болів у шлунку;
 • з боку органів дихання при внутрішньовенному введенні можуть з’являтися минущі болі і неприємні відчуття в грудній клітці, утруднення дихання, пощипування в носоглотці;
 • з боку центральної нервової системи при прийомі всередину можлива короткочасна головний біль, а при внутрішньовенному введенні — головний біль і запаморочення;
 • крім того, можуть виникати алергічні реакції, порушення сприйняття запахів (дізосмія), блідість шкірних покривів;
 • при швидкому внутрішньовенному введенні може з’явитися виражене почервоніння шкірних покривів, відчуття жару, порушення смаку та сухість у роті, першіння в горлі; але всі ці явища минають і не вимагають відміни Цитофлавін; при тривалому прийомі у великих дозах можлива поява минущого зниження цукру в крові, порушень функції нирок, загострення подагри.
 • Цитофлавін допоможе багатьом хворим подолати наслідки порушення мозкового кровообігу.

  Галина Романенко

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.