Цитофлавін і алкоголь — поєднати можна, але чи потрібно?

Деякі хворі запитують, чи можна поєднувати прийом алкоголю з курсом лікування Цитофлавін. При цьому всім чудово відомо, що алкоголь вбиває клітини головного мозку, тоді як Цитофлавін є нейропротекторів — лікарським препаратом, який захищає клітини головного мозку від будь-яких токсичних впливів.

Чи варто поєднувати прийом Цитофлавін з алкоголем

Цитофлавін — це комбінований лікарський засіб, до складу якого входять бурштинова кислота, рибоксин і два вітаміну — нікотинамід (вітамін РР) і рибофлавін (вітамін В2). Цитофлавін є прекрасним нейропротекторів і захищає нервові клітини (нейрони) від впливу токсичних речовин (наприклад, вільних радикалів), а також від нестачі кисню, без якого нейрони гинуть. Хронічний брак кисню може призводити до повільного вмирання (деградації) клітини, а гострий раптовий — до їх некрозу. Якщо таких клітин досить багато, то говорять про вогнищі некрозу або про ішемічному інсульті.

Речовини, що входять до складу Цитофлавін, покращують обмін речовин в клітинах головного мозку, вони починають активно одержувати енергію з глюкози, будувати внутрішньоклітинні білки, в результаті чого клітина «оживає» і починає функціонувати на повну потужність, не витрачаючи при цьому багато кисню на свої потреби.

Алкоголь є для клітин головного мозку отрутою, під його впливом нейрони поступово деградують і вмирають. Що можна побачити у хворих на хронічний алкоголізм: вони поступово втрачають свою пам’ять, здатність до навчання, професійні навички та моральні якості.

Якщо вживати алкоголь на фоні лікування Цитофлавін, то користі від такого лікування не буде, адже «всі сили» Цитофлавін підуть на нейтралізацію токсичного впливу алкоголю на клітини головного мозку (до речі, ефект сп’яніння буде знижений). А основна проблема, через яку і був призначений Цитофлавін, залишиться невирішеною.

Цитофлавін зазвичай призначають після черепно-мозкових травм, інсультів і при інших серйозних проблемах. Так може бути, враховуючи негативну дію алкоголю на головний мозок, варто утриматися від його прийому не тільки під час курсу лікування, але й потім, коли він закінчиться?

Цитофлавін в лікуванні хворих на хронічний алкоголізм

При хронічному алкоголізмі Цитофлавін призначають, як для виведення хворих зі стану абстиненції, так і в стані ремісії, для поліпшення обміну речовин в клітинах головного мозку.

Абстиненція або похмілля — це стан виникає тільки у хворого хронічним алкоголізмом, тобто в тому випадку, коли вже сформувалася залежність від алкоголю. Алкоголь при цьому «стає повноправним учасником обміну речовин» і при відриві від нього організм «висловлює протест», вимагає, щоб алкоголь поступив негайно.

Всім відомо, що як тільки хворий вип’є трохи спиртного, у нього відновлюється артеріальний тиск, проходить головний біль, тремтіння рук та інші неприємні симптоми. Навіть починається білу гарячку можна зняти спиртним. Але організм не може довго витримати хронічного отруєння і рано чи пізно самі хворі розуміють, що потрібно припинити вживання спиртного. Якщо абстинентний синдром (АС) протікає легко, то хворі виходять з запоїв самостійно (наприклад, за допомогою розсолу і рясного пиття). Але при важкому АС хворому потрібна невідкладна медична допомога.

Такому хворому, перш за все, внутрішньовенно крапельно вводиться рідина, так як алкоголь є сечогінним засобом і зневоднює організм. Крім того, вводяться різні лікарські препарати для зняття тих чи інших симптомів АС, а також засоби, що відновлюють обмін речовин.

Так як обмін речовин найбільше страждає в нейронах, застосовуються спеціальні препарати, що позитивно впливають саме на ці клітини. До таких препаратів відноситься Цитофлавін. Він володіє антигіпоксичну (знижує потребу нейронів у кисні) і антиоксидантну дію (знижує утворення вільних радикалів і активізує ферменти, що розкладають вільні радикали), роблячи позитивний вплив на процеси утворення енергії в клітині і синтез внутрішньоклітинного білка.

При лікуванні АС Цитофлавін вводять зазвичай внутрішньовенно крапельно і він сприяє досить швидкому виведенню хворого зі стану абстиненції.

Застосовують Цитофлавін і при лікуванні хворих на хронічний алкоголізм у стані ремісії. Більшість хворих на хронічний алкоголізм мають таке супутнє захворювання, як алкогольна енцефалопатія, при якій порушуються всі основні функції головного мозку. Для лікування і профілактики цих порушень хворим призначаються курси лікування Цитофлавін. У цьому випадку препарат частіше призначається у вигляді таблеток.

Якщо поєднати Цитофлавін і алкоголь, то нічого жахливого, звичайно, не станеться, але і лікування піде нанівець.

Галина Романенко

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.