Цистон: протипоказання — яку небезпеку він приховує?

Як рослинний препарат Цистон практично не має протипоказань для застосування , крім індивідуальної нестерпності. На жаль, саме рослинні препарати, які мають складний хімічний склад, часто викликають таку непереносимість.

Історія застосування лікарських трав для лікування хвороб

З давніх пір людини оточували рослини, за допомогою яких людина тамував голод і полегшував страждання. Досвід застосування рослин для лікування різних захворювань і способи приготування з них ліків передавався з покоління в покоління. Ще сто п’ятдесят років тому для лікування найрізноманітніших хвороб використовувалися в переважній більшості ліки рослинного походження. Традиціям траволікування більше семи тисяч років, вже тоді люди знали властивості таких трав, як ромашка і безсмертник і вирощували їх.

Лікування за допомогою ліків натурального походження особливо було розвинуте на Сході — в Китаї, Індії, на Тибеті. Звідти траволікування прийшло в Європу, в Древній Греції траволікуванням успішно займався Гіппократ, а в Стародавньому Римі — Гален.

Сто п’ятдесят років тому почався бурхливий розвиток хімії, що спричинило за собою заміну рослинних препаратів препаратами штучного походження. Але в другій половині двадцятого століття стало очевидним, що лікарські препарати рослинного походження можуть доповнювати хімічні засоби, а деколи і замінювати їх. Тому в наші дні лікарські препарати натурального походження застосовуються в медицині поряд з хімічними препаратами штучного походження.

Проведені останнім часом дослідження показали, що рослини мають дуже складний склад, деякі з них залишаються і сьогодні до кінця не вивченими, але їх продовжують вивчати, виявляючи все нові властивості. Сьогодні існує безліч лікарських препаратів, приготованих з переробленої сировини лікарських рослин та інших натуральних речовин. Одним з таких препаратів є Цистон, до складу якого входить багато компонентів в основному рослинного походження, а також муміє.

В чому головна небезпека лікарських рослин

Лікарські рослини можуть надавати не тільки м’яке повільне дію на організм людини. Деякі рослини мають вираженим лікарським впливом і передозування їх дуже небезпечна. Наприклад, наперстянка в невеликих дозах застосовується для лікування важких серцевих захворювань, а у великих дозах є сильною отрутою. Тому ліки рослинного походження повинні призначатися лікарем, так само, як і інші лікарські препарати.

І все ж основна небезпека будь-яких натуральних лікарських препаратів у тому, що вони мають складний склад, до якого входять самі різні біологічно активні речовини. Такий складний склад потенційно збільшує можливість алергічних реакцій з боку організму людини і це є головною небезпекою при лікуванні такими препаратами.

Протипоказання Цистон

Цистон не є винятком із правила, до його складу входить дев’ять компонентів, з яких сім компонентів мають рослинне походження. Решта два компоненти (порошок очищеного муміє і силікат вапна) також мають природне походження. На будь-якій їх цих компонентів може виникнути алергічна реакція.

Тим не менш, в переважній більшості випадків Цистон добре переноситься і практично не дає побічних ефектів. Про безпеку цього препарату говорить те, що його дозволено призначати вагітним жінкам і годуючим матерям (зрозуміло, Цистон призначається їм тільки лікарем).

В інструкції до препарату особливо обумовлено, що його не можна застосовувати в екстрених випадках, наприклад, при нирковій кліці. Це дуже важливо, так як, прочитавши в інструкції, що Цистон володіє спазмолітичними властивостями, деякі хворі можуть спробувати знімати за допомогою цього препарату ниркову кольку. Але Цистон діє дуже повільно і потрібно приймати його як мінімум кілька днів, щоб проявився якийсь ефект. Якщо застосовувати його при нирковій коліці, то можна втратити час, що призведе до важких ускладнень.

Болі при нирковій коліці пов’язані з порушенням кровообігу в стінці сечовивідних шляхів (наприклад, здавлювання кровоносної судини каменем). Такі болі терпіти не можна, їх потрібно негайно знімати, інакше відбудеться некроз (омертвіння) тканини сечовивідних шляхів. Цистон в даному випадку тільки введе хворого в оману і анітрохи не допоможе.

Цистон — це м’яке лікарський засіб натурального походження, яке потрібно приймати тривалий час для того, щоб отримати потрібний ефект. І єдиним протипоказанням для його прийому є індивідуальна непереносимість його компонентів.

Галина Романенко

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.