Цистон при вагітності — може призначатися тільки лікарем

Під час вагітності жодне лікарський засіб, навіть самий безпечний, не можна приймати самостійно. І все ж існують ліки, які дозволено застосовувати вагітним жінкам, до таких ліків відноситься Цистон. Але дозволено приймати і приймати самостійно — це не одне і те ж: Цистон при вагітності можна приймати тільки за призначенням лікаря.

Чому при вагітності лікар може призначити Цистон

Під час вагітності часто виникають різні інфекції нирок і сечовивідних шляхів. Існує навіть такий діагноз — «пієлонефрит вагітних». Виникають такі захворювання з двох причин. Перша причина — зниження імунітету, це фізіологічна реакція, яка дозволяє зародку, а потім плоду розвиватися в організмі жінки, тоді як його клітини є чужорідними по відношенню до організму матері.

Друга причина — це зниження рухової активності гладкої мускулатури внутрішніх органів, у тому числі сечовивідної системи. Це відбувається під впливом жіночого статевого гормону прогестерону. Головне завдання прогестерону під час вагітності — придушення рухової активності мускулатури матки. А так як іннервація всій гладкої мускулатури йде від єдиних вегетативних нервових стовбурів, від яких до органів черевної порожнини, малого тазу та заочеревинного простору відходять гілочки нервів, «загальмувати» роботу якоїсь окремої гілочки неможливо. У результаті крім мускулатури матки знижується також рухова активність шлунково-кишкового тракту та сечовивідних шляхів. Все це призводить до постійних запорів і інфекціям нирок і сечовивідних шляхів.

Інфекції сечовивідних шляхів дуже небезпечні для вагітних жінок, тому при появі навіть незначних змін у сечі жінці призначається протизапальну і антибактеріальну лікування. Таке лікування часто доводиться призначати на достатньо тривалий час і для цієї мети особливо підходять препарати рослинного походження, які не чинять негативного впливу на організми матері та плоду.

Як діє Цистон на організм вагітної жінки

Цистон надає антибактеріальну дію — пригнічує життєдіяльність деяких чутливих до нього збудників інфекції, що мешкають у сечовивідних шляхах.

Він також має спазмолітичну дію — знімає спазм з гладкої мускулатури сечовивідних шляхів. Це зменшує застій сечі і дозволяє їй вільно просуватися по сечоводах у напрямку до сечового міхура і безперешкодно виходити із сечового міхура через сечовипускальний канал.

Натуральні лікарські речовини, що входять до складу Цистон, надають багатосторонню дію на нирки і сечовивідні шляхи, у тому числі розчиняють вже сформувалися камені, впливаючи на склеює їх речовина муцин, і перешкоджають утворенню нових каменів. Ця властивість дозволяє призначати Цистон при подагрі — захворювання, пов’язане з підвищеним утворенням солей сечової кислоти.

Сечокам’яна хвороба під час вагітності може ускладнюватися приєднанням інфекції і в даному випадку Цистон може надавати позитивний вплив.

Як і будь-який лікарський препарат натурального походження, Цистон діє дуже повільно, тому його призначають тривалими курсами, іноді на кілька місяців. Незважаючи на те, що Цистон має спазмолітичні властивості, його немає сенсу приймати при нирковій коліці, викликаної проходженням по сечових шляхах каменю. Механізм виникнення болю при цьому пов’язаний з ішемією тканин сечовивідних шляхів, викликаної здавленням кровоносних судин. Така ішемія може призвести до некрозу (відмирання тканин), тому біль при нирковій коліці повинна зніматися негайно, а Цистон цього зробити не зможе.

Чи може прийом Цістона викликати які-небудь неприємні наслідки у вагітної жінки?

Цистон не дає ніяких побічних ефектів, крім алергічних реакцій. А ось алергічні реакції при прийомі цього препарату зустрічаються досить часто, так як до складу його входить багато рослинних компонентів, кожен з яких може викликати алергічну реакцію.

Тому самостійно починати приймати Цистон вагітній жінці не рекомендується. Його призначає лікар і тільки за показаннями. Дозу препарату і тривалість його прийому також визначається лікарем.

Цистон вже достатній час застосовується при вагітності, і про випадки передозування цього препарату повідомлень досі не було. Це нетоксичний і досить ефективний препарат, який можна застосовувати як самостійно, так і в складі комплексного лікування.

Якщо вагітна жінка постійно спостерігається в жіночій консультації, то це дозволяє їй уникнути багатьох небезпек, наприклад негативного впливу на плід різних інфекцій.

Галина Романенко

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Вагітність і діти. Додайте в закладки постійне посилання.