Цистон: показання — при захворюваннях нирок і проблемах обміну речовин

Цистон застосовується для лікування інфекційно-запальних захворювань нирок і сечовивідних шляхів . Він здатний також розчиняти камені, утворені в сечових шляхах. Але, як і будь-який рослинний препарат, Цистон діє повільно, тому його призначають на тривалий термін.

Цистон при інфекційно-запальних процесах нирок та сечовивідних шляхів

Інфекційно-запальні процеси нирок і сечовивідних шляхів мають тенденцію до тривалого перебігу. Часто гострі інфекційно-запальні процеси переходять у хронічні, тому велика увага приділяється тривалого придушення інфекції. При цьому протизапальні та антибактеріальні засоби призначаються досить короткими курсами протягом декількох місяців після перенесеного захворювання.

Так, після перенесеного гострого пієлонефриту перші десять днів кожного місяця призначаються уросептікі (лікарські препарати, що пригнічують патогенну мікрофлору нирок сечовивідних шляхів). Наступні десять днів — препарати рослинного походження (настої, відвари) і останні десять днів у лікуванні робиться перерва. Такі курси протирецидивного лікування призначаються на строк від трьох до шести місяців на розсуд лікаря. Цистон можна призначати разом з уросептиків, окремо замість відварів і настоїв трав. А якщо протягом захворювання не було важким, то призначається один Цистон строком від місяця до півроку.

При хронічних інфекційно-запальних процесах протирецидивне лікування проводиться кожну весну і осінь за такою ж схемою, як і після гострих процесів. Якщо загострень не було давно, то можна обійтися прийомом одного Цістона.

Іноді камені утворюються в протоках слинних залоз. У закупорених каменями протоках починає швидко розвиватися інфекція. Для купірування запалення, розчинення каменів і нормалізації обміну речовин і в цьому випадку на тривалий термін призначають Цистон.

Цистон при подагрі

Подагра являє собою обмінне порушення, в результаті якого в крові утворюється велика кількість солей сечової кислоти. Солі відкладаються в різних тканинах, особливо, в суглобах, викликаючи сильні болі у вигляді нападів подагри. Відкладаються солі сечової кислоти і в нирках, просочуючи їх тканини.

Зустрічається вроджена подагра, яка розвивається через нестачу деяких ферментів і часто передається у спадок, і набута, розвивається на тлі якихось інших захворювань.

Подагра може ніяк себе не проявляти, але при порушенні дієти з’являються ознаки запалення в одному якомусь суглобі, які при частому повторенні загострень можуть перейти в хронічний процес зі стійкими порушеннями роботи суглоба. При подагричному процесі в нирках з’являються зміни в сечі (наявність білка), підвищення артеріального тиску і ознаки запального процесу в нирках (подагричного пієлонефриту). У більшості ж випадків пієлонефрит протікає непомітно для самого хворого і призводить до стійкого зниження функції нирок.

Для лікування подагри розроблені спеціальні методики. Починається спеціальна дієта, рясне пиття і лікарські препарати, що сприяють зниженню вмісту сечової кислоти в крові унаслідок пригноблення її утворення. В якості поліпшуючого обмін речовин і сечогінний засіб застосовується і Цистон. Він призначається на тривалий термін для поліпшення обміну речовин і попередження відкладення солей сечової кислоти в тканинах.

Цистон при сечокам’яній хворобі

Сечокам’яна хвороба — це утворення каменів у нирках і сечовивідних шляхах внаслідок підвищеного виділення з сечею різних солей. Висока концентрація солей у сечі сприяє з’єднанню кристалів солей між собою за допомогою особливого вузького речовини у вигляді гелю — муцину. Зустрічаються солі щавлевої кислоти (оксалати), фосфорної кислоти (фосфати), сечової кислоти (урати). Але найчастіше камені сечовивідних шляхів носять змішаний характер.

Цистон здатний розчиняти вже сформовані камені шляхом руйнування муцину. Крім того, він перешкоджає утворенню каменів з солей. І третій механізм впливу муцину при сечокам’яній хворобі — це зміна обмінних процесів, що приводить до зменшення виділення солей. Розчинені солі достатньо швидко видаляються з сечею, так як Цистон володіє сечогінною дією.

Вплив Цістона на камені і обмін речовин — процес довгий, тому при нирковокам’яній хворобі він призначається на тривалий термін, до півроку. Призначають Цистон і після операції видалення каменів з нирок і сечовивідних шляхів — це є одночасно профілактикою каменеутворення та інфекційно-запального процесу.

Цистон — препарат натурального походження, який знайшов застосування при лікуванні різних захворювань.

Галина Романенко

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.