Цистон інструкція: допомога в лікуванні нирок

Цистон — це препарат, який містить тільки речовини натурального походження і надає антибактеріальну дію при інфекційно-запальних захворюваннях нирок і сечовивідних шляхів. Крім того, Цистон здатний розчиняти камені, які утворюються в цих органах.

Механізм дії Цістона

Цистон — це комбінований препарат, який випускається в таблетках і має у своєму складі дев’ять натуральних компонентів (екстракти квіток двуплодніка Стебелькова, стебел ломикамені язичкові, стебел марени серцелистої кореневищ ситі пленчатой, насіння соломоцвета шорсткого, надземної частини оносми пріцветковой, з цілого рослини Вернон попелястої, порошки мумійо очищеного, силікату вапна). До складу Цістона входять також оброблені над парою екстракту суміші рослинної сировини: надземної частини базиліка запашного, насіння кінських бобів, плодів якірців сланких, насіння мімози сором’язливої, цілої рослини павопії ароматної, цілої рослини хвоща польового, насіння дерева тика.

Виробник Цістона — індійська фармацевтична компанія Хімалайя.

Цистон надає антибактеріальну і розчиняє камені сечовивідної системи дія. Він також має сечогінні і спазмолітичними (знімає спазм гладкої мускулатури сечовивідних органів) властивостями, що сприяє виведенню каменів будь-якого походження їх сечовивідної системи. Під дією Цістона в сечі знижується концентрація компонентів, з яких надалі утворюються камені, і підвищується кількість речовин, що пригнічують процес утворення каменів. Руйнування каменів відбувається шляхом дії на речовину, скріплювальний камінь (муцин — гелевидний речовина, яка входить до складу слизу). Запобігається і подальше зростання каменів. Ефективність дії Цістона не залежить від кислотності сечі.

Такий склад дозволяє застосовувати Цистон для лікування інфекційно-запальних захворювань нирок і сечовивідних шляхів, а також для лікування сечокам’яної хвороби. Крім того, Цистон знайшов застосування для лікування подагри, під час якої в крові міститься велика кількість уратів (сечокислих солей).

Цистон пригнічує життєдіяльність грамнегативних бактерій, що мешкають в сечових шляхах. При спільному призначенні Цістона з іншими антибактеріальними лікарськими препаратами він підсилює їх дію. Якщо ж збудники інфекції виявляються нечутливими до антибактеріальних препаратів, Цистон підвищує загальну ефективність лікування.

Показання та протипоказання для застосування Цістона

Цистон призначають самостійно або в складі комплексної терапії при наступних захворюваннях (у тому числі вагітним жінкам і годуючим матерям):

 • каменях у нирках і сечовивідних шляхах, у тому числі для профілактики каменеутворення після операцій нирках і сечовивідних шляхах;
 • великій кількості солей (піску) в сечі;
 • інфекційно-запальних захворюваннях нирок і сечовивідних шляхів (пієлонефрити, цистити);
 • подагрі;
 • каменях, що формуються в протоках слинних залоз.
 • Протипоказанням для застосування Цістона є тільки індивідуальна непереносимість компонентів препарату. Як і будь-який натуральний препарат, Цистон діє поступово, тому немає ніякого сенсу використовувати його в екстрених випадках, наприклад, при нирковій коліці.

  З побічних ефектів Цістона відомі тільки алергічні реакції, які в більшості випадків проявляються у вигляді різної шкірного висипу. Тим не менш, виробники рекомендують у разі появи гострих болів під час курсу лікування Цистон припинити лікування та повідомити про болі до лікаря.

  Якихось даних про передозування Цістона не надходило.

  Як правильно приймати Цистон

  Таблетки Цістона приймають всередину, їх дозування і тривалість курсу лікування може бути різною і залежить від діагнозу:

 • при каменях у нирках або сечовивідних шляхах Цистон приймають по дві таблетки два рази на день протягом до півроку або до відходження каменів;
 • після хірургічної операції видалення каменів з нирок і сечовивідних шляхів для профілактики їх повторного утворення Цистон приймають по одній таблетці двічі на день протягом не менше чотирьох місяців;
 • при інфекційно-запальних захворюваннях нирок і сечовивідних шляхів (наприклад, при пієлонефритах, циститах) Цистон приймають по дві таблетки двічі на день до повного одужання; якщо це потрібно, дозу Цістона можна збільшити до трьох таблеток тричі на день.
 • При важкому або затяжному перебігу інфекційно-запальних захворювань нирок і сечовивідних шляхів Цистон призначають у складі комбінованого лікування разом іншими антибактеріальними лікарськими препаратами — це значно збільшує ефективність останніх.

  Як лікарський препарат натурального походження, Цистон може застосовуватися довгостроково, але краще це робити під контролем лікаря.

  Галина Романенко

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.