Цистит з кров’ю: більш ніж серйозно

загрузка...

Гострий цистит часто протікає з виділенням крові в кінці сечовипускання. Але є й окрема форма циститу, при якій вся сеча протягом гострого періоду захворювання забарвлюється в колір крові. Такий цистит називається геморагічним. Він може протікати як гостро, так і хронічно.

Причини виникнення циститу з кров’ю

Цистит з кров’ю називається геморагічним. Найбільш частою причиною такого захворювання є вірусні інфекції (особливо аденовірусні інфекції). А так як вірусні інфекції хворіють в основному діти, то і геморагічний цистит частіше зустрічається у них. При цьому вірусна інфекція зазвичай потрапляє в сечовивідні шляхи з потоком крові. У хлопчиків геморагічні цистити вірусного походження зустрічаються частіше і протікають важче, ніж у дівчаток.

Може виникати геморагічний цистит і при отруєнні деякими хімічними речовинами.

Але геморагічний цистит може мати і бактеріальне походження — такі цистити частіше зустрічаються у жінок і дівчаток, так як у них сечівник більш короткий і широкий. Найчастішим бактеріальним збудником геморагічного циститу є кишкова паличка, що мешкає в кишечнику, де вона відноситься до корисній мікрофлорі, яка допомагає перетравлювати їжу. Але при попаданні в сечу, кишкова паличка набуває патогенних властивостей, швидко розмножується і осідає на поверхні слизової оболонки сечового міхура.

При геморагічному циститі відбувається порушення слизової оболонки сечового міхура, при цьому оголюються кровоносні судини, внаслідок чого і виникає кровотеча. Іншою причиною геморагічного циститу є те, що стінки кровоносних судин стають проникними для клітин крові, в результаті чого еритроцити потрапляють з сечу, фарбуючи її в червоний колір.

Як протікає цистит з кров’ю

Навіть при звичайному, нетяжелом циститі в кінці сечовипускання з’являються краплі крові, ознакою ж геморагічного циститу є кров у всіх порціях сечі. Цей вид циститу відноситься до важким формам. Починається він зазвичай гостро, з підвищення температури (іноді до високих цифр). Одночасно з’являються часті хворобливі сечовипускання з імперативними (наказовими) позивами, тобто людина не може подолати бажання помочитися. Виникає це тому, що при геморагічному циститі особливо сильно страждає слизова оболонка сечового міхура, а в ній знаходяться нервові закінчення. Навіть зовсім маленька кількість сечі в цьому випадку подразнює нервові закінчення і викликає нестримний позив до сечовипускання.

Кров в сечі з’являється не відразу, а через кілька годин після появи перших ознак захворювання. Іноді крові буває настільки багато, що утворилися з неї тромби забивають сечівник і настає гостра затримка сечовипускання. Кров у сечі зникає зазвичай за добу чи дві до того, як пройдуть інші симптоми циститу.

Триває гострий геморагічний цистит трохи довше, ніж звичайний, більше семи днів, але потім ознаки його проходять, в тому числі і без лікування.

Зустрічається і хронічний геморагічний цистит, загострення його протікають так само, як і гострий цистит, але з менш вираженими симптомами. Ускладненням хронічного циститу з кров’ю може бути недокрів’я (залізодефіцитна анемія), що пов’язано з частими невеликим втратами крові і разом з нею заліза.

Що можна виявити при обстеженні

У гострій стадії захворювання в сечі хворих можна побачити велику кількість свіжих еритроцитів, лейкоцитів і бактерій (при бактеріальній природі захворювання). Одночасно в крові хворого зазвичай також присутні ознаки запального процесу: прискорення ШОЕ і підвищена кількість лейкоцитів.

Якщо ж цистит з кров’ю має вірусне походження, то бактерій в сечі не буде, а в загальному аналізі крові будуть ознаки вірусної інфекції (наприклад, збільшення числа одного з видів лейкоцитів — моноцитів).

Підтвердить або зніме діагноз бактеріального процесу посів сечі на живильні середовища, одночасно досліджується і чутливість збудника інфекції до антибіотиків.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.