Цистит: терміново вживаємо заходів

Цистит — це інфекція сечового міхура, однак часто цей термін вживається для позначення різних захворювань нижніх сечових шляхів. Найбільш поширені симптоми циститу — це більш часті, ніж зазвичай, позиви до сечовипускання, і відчуття печіння під час сечовипускання.

Як відбувається захворювання циститом?

Інфекція, викликана кишковими бактеріями — це найпоширеніша причина захворювання, особливо у жінок, оскільки у них уретра коротша, ніж у чоловіків. У нормі сеча є стерильною — це означає, в ній немає ніяких бактерій.

Приблизно у 20-40% жінок хоча б раз у житті розвивається цистит — тобто в сечовий міхур проникають бактерії. Однак трапляється, особливо у жінок похилого віку, що присутність бактерій у сечовому міхурі не супроводжується ніякими симптомами.

Бактерії можуть виявитися в сечовому міхурі з кількох причин. Однією з них може бути недостатнє спорожнення сечового міхура і застій сечі. Це може відбуватися через деяких медикаментозних препаратів (наприклад, антидепресантів), малорухливого способу життя, запору. Навіть якщо після кожного відвідування туалету в сечовому міхурі залишається зовсім небагато сечі, це може призвести до розвитку циститу.

Гігієна

Цей фактор особливо важливий для жінок, так як у них уретра коротша, ніж у чоловіків, і розташована відносно близько до анусу. Користуючись туалетним папером, потрібно здійснювати рухи у напрямку до анусу і ні в якому разі не навпаки — так ви зменшите вірогідність попадання кишкових бактерій в сечовий міхур. Крім того, велике значення має чистота сантехніки — якщо ви в ній не впевнені, не сідайте на неї.

Вроджена деформація сечовивідних шляхів

При часто повторюваних інфекціях сечовивідних шляхів, особливо у хлопчиків і молодих чоловіків, важливо пройти медичне обстеження. Можливо, є вроджені аномалії сечовивідних шляхів, які перешкоджають повному спорожнення сечового міхура.

Катетер

Практично у кожної людини, у якого стоїть катетер, в сечовий міхур проникають бактерії, але зазвичай це не супроводжується якими симптомами. При зміні катетера можуть з’явитися невеликі ранки, які збільшують ризик розвитку циститу і навіть інфекції крові.

Збільшена передміхурова залоза

Збільшена передміхурова залоза у чоловіків літнього віку заважає повному спорожнення сечового міхура. У молодих чоловіків схожі симптоми можуть виникати при таких порушеннях, як простатит (інфекція передміхурової залози) і уретрит (інфекція уретри).

Вагітність

Ймовірність розвитку захворювання під час вагітності значно зростає. І якщо зазвичай можна просто почекати, поки він пройде сам по собі, то цистит у вагітних обов’язково потрібно лікувати. У зворотному випадку збільшується ризик інфекції нирок і передчасних пологів (на пізніх термінах вагітності).

Цистит медового місяця

Цистит у жінок часто пов’язаний із зростанням сексуальної активності. У чоловіків такого зв’язку не спостерігається.

Захворювання, що передаються статевим шляхом

Гонорея і хламідія є одними із збудників циститу. При цих захворюваннях також можуть спостерігатися вагінальні кровотечі, болі під час статевого акту і запалення шийки матки. Захворювання, що передаються статевим шляхом, у молодих і сексуально активних чоловіків можуть викликати симптоми, схожі на симптоми циститу. При їх появі треба негайно звернутися до лікаря.

Паразити

Цистит, викликаний паразитами, найбільш часто зустрічається у жителів Північної Африки та Середньої Азії, а також у туристів, які відвідують ці регіони.

постклімактеричний період

Різке зниження рівня статевих гормонів у жінок після настання менопаузи тягне за собою безліч змін в організмі. Зокрема, значно збільшується ризик розвитку захворювання.

Контактний дерматит

У жінок, що використовують різні гігієнічні засоби для геніталій, наприклад, дезодоранти, можуть з’явитися симптоми, схожі з симптомами циститу. В дійсності це ознаки контактного дерматиту.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.