Цистит — симптоми захворювання: спазми, різі та дискомфорт

загрузка...

Будь-яка інфекція сечовивідних шляхів — захворювання серйозне. Для того щоб своєчасно звернутися за медичною допомогою, потрібно знати основні симптоми самого частого захворювання сечовивідних шляхів — циститу, тому що тільки швидко і правильно призначене лікування може запобігти переходу гострого захворювання в хронічне.

Що відбувається в сечовому міхурі при циститі

Зміни в сечовому міхурі при гострому циститі зазвичай обмежуються слизовою оболонкою, вона стає червоною і набряклою. У більш важких випадках процес поширюється вглиб стінки міхура, епітелій на деяких ділянках слизової оболонки слущивается, можливе утворення ерозій і виразок, в сечі з’являється велика кількість крові — формується геморагічний цистит.

У найважчих випадках, особливо при поєднанні інфікування сечового міхура з порушенням кровообігу в його стінці настає некроз (омертвіння) слизової оболонки з подальшим відторгненням некротичних мас — розвивається гангренозний цистит. При розплавлюванні м’язової оболонки сечового міхура може наступити спонтанне прорив (перфорація) його стінки.

При хронічному циститі запальний процес йде всередину стінки сечового міхура і вражає всі його оболонки. Всі оболонки сечового міхура запалені, набряклі, розтяжність сечового міхура знижена, особливо в області мочепузирного трикутника (ділянка стінки сечового міхура в області його дна, між місцями входу сечоводів і виходу сечівника). Запалення цій галузі називається трігонітом, а запалення в області переходу сечового міхура в сечівник — шийковому циститом.

Іноді в стінці сечового міхура виникають дрібні гнійники (мікроабсцеси), після розкриття яких утворюються невеликі ранки. Іноді виразки виникають на тлі порушення обмінних процесів в стінці сечового міхура. Після рубцювання такої виразки утворюється зморщування сечового міхура, а виразка починається в іншому місці, такий цистит називається інтерстиціальним. Він призводить до повної втрати функції сечового міхура.

Симптоми гострого циститу

Ознакою гострого циститу є поява болю в нижній частині живота, а також болів при сечовипусканні (дизурія). Всі ці ознаки з’являються через деякий час після застуди, перенесеної вірусної інфекції, прийому хімічних речовин, що дратують слизову оболонку сечового міхура. Інтенсивність болю при сечовипусканні наростає, біль стає майже постійною. Іноді через сильні болі хворі не в змозі утримувати сечу.

Ступінь вираженості симптомів гострого циститу може бути різною. Іноді (при більш легкому перебігу) хворі відчувають тільки тяжкість внизу живота, кілька прискорене сечовипускання і невеликі болі в кінці акта сечовипускання. У деяких випадках ці явища тривають 2-3 дні і проходять без лікування.

Але частіше гострий цистит триває протягом тижня, навіть якщо його лікують зовсім правильно. Таке злегка тривале протягом говорить про те, що слід шукати причину, яка сприяє затягуванню запального процесу. Це може бути якесь невелике порушення пасажу сечі (наприклад, через звуження сечовивідного каналу).

Важкі форми гострого циститу протікають з високою температурою, порушенням загального стану. Сечі мало і вона каламутна, з неприємним запахом, містить пластівці (це білок фібрин), іноді шматки слизової оболонки, кров. Кров може забарвлювати сечу цілком, виділятися в вигляді згустків, що утрудняють відтік сечі.

Діагноз гострого циститу зазвичай ставлять на підставі характерних ознак, загального аналізу крові та сечі, а також посівів сечі.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.