Цистит після сексу — як уникнути неприємних наслідків?

Існує і такий вид циститу. Іноді при цьому захворюванні сексуальне життя стає справжніми тортурами. А адже якби у свій час при першому виникненні захворювання воно було правильно проліковано, то жінка про нього б вже давно забула. Правда при одній умові: якщо б дотримувалася всі правила особистої гігієни.

Чому починається цистит після сексу

Цистит після сексу — це захворювання жінок, так як у них короткий і широкий сечовипускальний канал і інфекція з прямої кишки або зовнішніх статевих органів може потрапити по сечівнику в сечовий міхур. Такий шлях поширення інфекції називається висхідним. Небезпека висхідної інфекції зростає при аномаліях розташування отвору сечівника (отвір, розташоване дуже низько або взагалі в стінці піхви). У чоловіків інфекція висхідним шляхом у сечовий міхур не потрапляє, оскільки у них довгий, вузький і звивистий сечівник (уретра).

У більшості випадків цистит після сексу є наслідком недотримання гігієнічних правил. Найчастіше інфекція вноситься під час першого статевого контакту і у жінки починається цистит. Якщо цистит протікає з вираженими симптомами, то жінка звертається до лікаря, якщо ж симптоми стерті, то, вона на це просто не звертається уваги і інфекція надовго «поселяється» в сечовому міхурі.

Збудником інфекції при цьому захворюванні часто є кишкова паличка, стрептококи, стафілококи і інші мікроорганізми, які мешкають в кишечнику і є частиною як умовно-патогенної, так і нормальної мікрофлори кишечника. Так, деякі види кишкової палички в кишечнику допомагають перетравлювати їжу. У сечовому міхурі ця ж кишкова паличка швидко розмножується, прилипає до клітин слизової оболонки сечового міхура, впроваджується в неї і викликає запальний процес.

Винуватцем циститу після сексу може бути і порушення нормальної мікрофлори піхви — дисбактеріоз або бактеріальний вагіноз. При цьому в піхву розмножується умовно-патогенна мікрофлора (наприклад, гарднерели), яка в будь-який момент може викликати запалення в цій області. При бактеріальному вагінозі під час статевого контакту умовно-патогенна мікрофлора може потрапити в сечовий міхур разом зі спермою.

Нарешті, збудниками циститу після сексу можуть бути інфекції, що передаються статевим шляхом (ІПСШ). Якщо такий цистит не пролікувати вчасно, то з часом цистит стає хронічним і на зміну збудників ІПСШ приходить звичайна (неспецифічна) інфекція.

Як протікає цистит після сексу

Цистит після сексу відрізняється від звичайного циститу тим, що його загострення мають чіткий зв’язок з статевим контактами. Це буває пов’язано з травмою сечівника, на тлі бурхливого статевого акту, або просто з регулярним статевим життям.

Загострення починається через декілька годин (іноді через добу) після статевого контакту. У жінки з’являються часті хворобливі сечовипускання, іноді до декількох десятків за добу. В кінці сечовипускання можуть з’являтися одна — дві краплі крові. Все це проходить через кілька днів і поновлюється після нового статевого контакту.

Постійний зв’язок загострень циститу з статевим життям робить сімейні відносини деколи практично неможливими, а у більшості жінок, що страждають такою формою циститу, викликає невроз. І, тим не менш, багато хто продовжує лікувати цистит самостійно, народними засобами або антибіотиками, без призначень лікаря і лабораторного контролю. Це може тільки посилити проблему, так як викличе кишковий і піхвовий дисбактеріоз.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.