Цистит медового місяця: секс не в радість

Іноді цистит виникає після початку статевого життя. Це означає, що в сечостатеві органи занесена інфекція або з кишечника (що буває найчастіше), або з статевих органів жінки або чоловіки. У будь-якому випадку це стану вимагає призначення правильного лікування.

Що таке цистит медового місяця і чому він з’являється

Цистит медового місяця — це запалення внутрішньої слизової оболонки сечового міхура, яке виникає після першого статевого контакту. Відбувається це тому, що під час статевого акту мікрофлора піхви або кишечника закидається в сечовий канал (сечівник жінки короткий і широкий, тому бактерії туди проникають легко). Причиною цього явища може бути порушення мікрофлори піхви (бактеріальний вагіноз або дисбактеріоз піхви, коли на його слизовій оболонці з’являється велика кількість умовно-патогенної мікрофлори без розвитку запального процесу) або просто недотримання гігієни жінкою або чоловіком.

Сьогодні циститом медового місяця називають не тільки цистит після першого статевого контакту, а взагалі цистит, пов’язаний із статевими контактами. Деякі жінки відзначають чітку залежність появи ознак циститу після статевого контакту. Це важко відбивається на сексуальному житті жінки і її психологічному стані.

Особливо небезпечне попадання в сечовий міхур кишкової палички, яка є природним мешканцем кишечника. У сечовому міхурі вона починає швидко розмножуватися і прилипати (адгезіроваться) до клітин його внутрішньої слизової оболонки, викликаючи її запалення. Крім кишкової палички винуватцями циститу медового місяця можуть бути стафілококи, стрептококи, хламідії, трихомонади, деякі віруси і гриби.

Виникненню циститу медового місяця сприяють порушення імунітету у жінки, які виникають на тлі деяких захворювань (наприклад, при цукровому діабеті, ожирінні, порушенні функції щитовидної залози), а також переохолодження, порушення обміну речовин, важкі фізичні та психічні навантаження.

Як проявляється цистит медового місяця

Проявляється цистит медового місяця раптовою появою частих хворобливих сечовипускань. Якщо такі явища виникли вперше, то вони, як правило, проходять через 2-3 дні (максимум через тиждень) самостійно. Але це зовсім не означає, що цистит пройшов. Підступність захворювання в тому, що майже у всіх жінок ознаки циститу через деякий час з’являються знову — в одних це відбувається через кілька місяців, в інших — через декілька років. І це вже ознака латентного (прихованого) хронічного циститу, який з часом вражає не тільки слизову, але і підслизову оболонку і призводить до зморщування сечового міхура.

Цистит медового місяця небезпечний ще й тим, що інфекція може поширитися вгору на нирки і тоді почнеться важке захворювання із загальним порушенням стану і загрозою для життя жінки.

Діагностика циститу медового місяця

Далеко не всі жінки при перших ознаках циститу звертаються за медичною допомогою. Іноді латентні форми перебігу тривають дуже довго, до тих пір, поки не порушиться функція сечового міхура через зморщування його стінок.

Виявити латентний цистит досить складно, іноді жінка роками не пред’являє ніяких скарг, і у неї немає змін у сечі. Виявити такий цистит може допомогти тільки цистоскопія — дослідження внутрішньої поверхні сечового міхура за допомогою спеціального оптичного приладу.

Якщо ж жінка пред’являє типові скарги, то діагноз зазвичай підтверджується за допомогою лабораторних досліджень (загальних аналізів крові та сечі, аналізу сечі по Нечипоренко, посіву сечі для виявлення збудників інфекції і його чутливості до антибіотиків), ультразвукового дослідження органів малого тазу. При підозрі на зниження імунітету роблять імунограму.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.