Цистит і сексуальне життя: тимчасове приборкання лібідо на користь здоров’я

Інфекції сечостатевої сфери завжди неприємні, але особливе роздратування вони викликають в період літніх відпусток, який вважається самим благодатним часом для особистого життя.

Чому жінки часто страждають від циститу?

Причина полягає в анатомії. У жінок довжина уретри всього близько 4 см, у чоловіків — близько 20. У підсумку саме в жіночий організм різним шкідливим мікроорганізмам набагато легше проникнути і почати розмножуватися в сечовому міхурі. Все це провокує біль, печіння, позиви на часте сечовипускання, що і має на увазі цистит.

Чи можуть ці інфекції передаватися статевим шляхом?

Цистит при вірному лікуванні досить швидко проходить. Зазвичай застосовують лікування антибіотиками, яке триває від трьох до п’яти днів. Але, на жаль, у багатьох жінок трапляються рецидиви, причиною яких часто бувають генітальний герпес або цукровий діабет, стимулюють розвиток інфекції. І цистит — це завжди вагома причина, щоб припинити на час сексуальне життя. Партнер не заражається цим захворюванням, але інтимні стосунки є чинником йому сприятливим.

Яким чином сексуальний акт пов’язаний з циститом?

Лікарі іноді вживають вираз «цистит молодят». Справа в тому, що під час статевого акту відбувається зіткнення статевого члена з уретрою жінки, яка розтягується і дратується, стаючи більш сприйнятливою до інфекцій. І в разі наявності великої кількості колібацілл, припадали в цей момент, дуже швидко розвивається цистит. Нерідко роздратування спровоковано недостатньою кількістю мастила, тому рекомендується користуватися лубриканти без сперміцидів.

Чи можливо попередити цистит?

Для запобігання циститу слід багато пити. Рясне споживання рідини в буквальному сенсі промиває сечовий міхур, знижуючи концентрацію шкідливих мікроорганізмів. Перед статевим актом необхідно спорожняти сечовий міхур, оскільки під час фрикцій через стінку піхви відбувається вплив на нього, що теж здатне стимулювати розмноження бактерій через роздратування.

Чи завжди печіння під час сечовипускання означає цистит?

Ні, інфекції можуть бути різного характеру, в тому числі, грибкові, які вимагають негайного втручання фахівця. Насторожити повинні зовнішні зміни статевих губ, що невластиво для циститу — роздратування, висип, почервоніння. Все це свідчення для візиту до лікаря.

Які заходи гігієни необхідно дотримуватися?

Перш за все, ні в якому разі при виникненні циститу не можна застосовувати вагінальний душ, чим грішать багато жінок. Через нього порушується мікрофлора піхви, і мікроорганізми починають розмножуватися ще інтенсивніше. Миття необхідно виробляти руками з м’яким гелем для інтимної сфери. Щоб уникнути подразнення варто переглянути свій гардероб, відмовляючись від надто тісних штанів, натирають в промежині, трусиків-стрінгів на кожен день, воліючи їм бавовняну білизну. Купальники — ще один небезпечний предмет одягу, який влітку провокує цистит. Мокрий купальник рекомендується відразу знімати, замінюючи його на чисту суху одяг.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.