Цистит — чи допоможе лікування таблетками?

загрузка...

При лікуванні будь-якого циститу застосовуються таблетки. Наприклад, цистит вірусного походження проходить самостійно при дотриманні постільного режиму, дієти і прийому великої кількості рідини, але для зняття спазмів і болів приймаються таблетки. Якщо цистит викликаний бактеріальною інфекцією, то потрібні протимікробні засоби.

Сьогодні вважається, що при лікуванні циститів без таблеток не обійтися. Таблетки знімають біль, зменшують дизуричні явища (часті хворобливі сечовипускання), знищують інфекцію і знімають спазм гладкої мускулатури сечового міхура.

Крім таблеток, призначається та інше лікування, але таблетки часто відіграють вирішальну роль у лікуванні гострого та хронічного циститу.

Антибактеріальні засоби у вигляді таблеток при лікуванні циститів

До антибактеріальних засобів, що застосовуються при лікуванні циститів, відносяться в основному Монурал і препарати групи фторхінолонів.

Монурал — це антибіотик широкого спектру дії, здатний знищувати практично всіх збудників інфекцій нижнього відділу сечовивідних шляхів. Випускається Монурал не в таблетках, а в гранулах, з яких готується розчин для прийому всередину.

Монурал перешкоджає побудові стінки клітин бактерій. Він активний відносно майже всіх бактерій, що викликають цистит (наприклад, кишкової палички, протея стафілокока).

Особливістю монурал є те, що він швидко надходить у кров, не накопичується в організмі, не розкладається в печінці та виводиться через нирки, створюючи в ній високі концентрації, необхідні для пригнічення інфекції.

Препарат не токсичний і дозволений до застосування у вагітних жінок. Протипоказаннями для його застосування є індивідуальна непереносимість його компонентів, тяжкі захворювання нирок, дитячий вік (до 5 років) і період лактації. Призначається Монурал зазвичай при лікуванні гострого циститу один раз, але за призначенням лікаря його можна вводити і два рази.

З фторхінолонів сьогодні для лікування циститів найчастіше застосовується норфлоксацин, який має виражену бактерицидну дію і відсутністю нього резистентності (несприйнятливості) у збудників урологічних інфекцій. Норфлоксацин призупиняє синтез деяких необхідних для життєдіяльності бактерій ферментів, викликаючи загибель клітин бактерій. Препарат діє швидко і дуже ефективно, пригнічуючи мікрофлору, яка викликає більшість інфекцій нижній частині сечовивідних шляхів, у тому числі синьогнійної палички — однієї з найбільш антибіотикостійкість бактерій.

Протипоказаннями для прийому норфлоксацину є підвищена чутливість до компонентів препарату, вік до 15 років, тяжкі порушення функції нирок. У період вагітності та годування дитини грудьми питання про застосування норфлоксацину вирішується індивідуально за життєвими показаннями.

При застосуванні норфлоксацину можуть виникати побічні ефекти з боку внутрішніх органів і центральної нервової системи, тому призначати його може тільки лікар, який визначить дозу препарату і тривалість лікування.

Але в деяких випадках Монурал і фторхінолони хворому не підходять. У такому разі призначають такі резервні препарати, як, наприклад, Фурадонін та невиграмон.

Фурадонін — це антибактеріальний засіб широкого спектру дії, що відноситься до групи нітрофуранів. Він пригнічує життєдіяльність різних збудників інфекцій сечовивідних шляхів (наприклад, кишкової палички, протея) і ефективний щодо бактерій, стійких до інших протимікробних препаратів. Негативним властивістю фурадонін є його відносна токсичність, він має багато протипоказань і побічних ефектів.

невіграмон є синтетичним антибактеріальним препаратом, він також активний відносно основних збудників інфекцій нижніх сечовивідних шляхів — кишкової палички і протея. Препарат має досить багато побічних ефектів і протипоказань.

Спазмолітичні засоби у вигляді таблеток при лікуванні циститів

До спазмолітичну засобам, застосовуваним при лікуванні циститів, відносяться но-шпа і папаверин. Останній, щоправда, частіше застосовується у вигляді ректальних свічок. Ці таблетки знижують тонус і зменшують скоротливу діяльність гладеньких м’язів, у тому числі м’язів стінки сечового міхура. Це зменшує здавлювання нервових закінчень і знімає біль.

Одночасно знімається спазм і зі стінок кровоносних судин, що викликає їх розширення і прилив крові до сечового міхура — все це сприяє більш швидкій ліквідації запального процесу.

Не займайтеся самолікуванням, надайте вибір таблеток для лікування циститу лікаря.

Галина Романенко

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.