Ципролет — показання до застосування: обережніше з антибіотиками

Ципролет (діюча речовина — ципрофлоксацин) — це антибіотик групи фторхінолонів другого покоління, який має широкий спектр дії і в більшості випадків добре переноситься. Тому він знайшов широке застосування при лікуванні самих різних інфекційно-запальних захворювань. Випускається ципролет у вигляді таблеток, розчинів для інфузій у флаконах та очних крапель.

Лікування Ципролет інфекцій дихальних шляхів і ЛОР-органів

Більшість збудників інфекцій, що викликають захворювання верхніх дихальних шляхів і ЛОР-органів чутливі до Ципролет. Такі захворювання найчастіше викликаються стафілококами, стрептококами і безліччю інших грампозитивних і грамнегативних мікроорганізмів. Вони викликають такі захворювання, як ангіна, загострення хронічного тонзиліту, гострий і хронічний фарингіт, ларингіт, нежить, запальні процеси в придаткових пазухах носа (гайморит, фронтит), середнього вуха.

Часто така бактеріальна інфекція починається після вірусної інфекції та в такому разі призначається лікуванні її Ципролет. Призначається ципролет зазвичай після попереднього дослідження біологічного матеріалу на чутливість до антибіотиків. Для лікування цієї категорії захворювань зазвичай буває достатньо прийому Ципролету всередину. Дозування і тривалість курсу лікування Ципролет призначає лікар, але зазвичай він не перевищує тижня.

При неважких захворюваннях нижніх дихальних шляхів (гострі і хронічні бронхіти і пневмонії) також буває досить прийому Ципролету всередину, але в більшій дозуванні.

Ципролет приймають незалежно від прийому їжі, але для досягнення кращого лікувального ефекту його краще приймати на порожній шлунок, через дві години після їди, не розжовуючи. Не можна одночасно приймати препарати, що знижують кислотність шлункового соку (антациди). Крім того, слід більше вживати рідини.

При важких пневмоніях, бронхоектатичної хвороби, плевритах, абсцес легені ципролет вводиться у вигляді повільних внутрішньовенних введень двічі в день. Тривалість курсу лікування та дозування Ципролету залежить від стану хворого і визначається лікарем індивідуально.

Лікування Ципролет інфекцій сечостатевих органів

Гострі інфекційно-запальні захворювання та загострення хронічних інфекційно-запальних захворювань сечостатевих органів, таких, як запалення нирок і сечовивідних шляхів, передміхурової залози, яєчок, матки та її придатків, абсцесів органів малого тазу, тазового перитоніту також чудово лікуються Ципролет, так як викликаються чутливими до нього збудниками інфекції.

При всіх цих захворюваннях ципролет особливо ефективний, але призначають його лише після попереднього дослідження біологічного матеріалу на чутливість до антибіотиків. Приймають ципролет при цих захворюваннях в основному всередину, але при тяжкому стані хворого і у вигляді внутрішньовенних інфузій.

Інфекції жіночих статевих органів часто викликаються грамнегативними бактеріями (гонококами, синьогнійної паличкою та ін), які виявляють до Ципролет підвищену чутливість, тому ципролет показаний для їх лікування і профілактики загострень.

Інфекції, що передаються статевим шляхом (ІПСШ) і такі венеричні захворювання, як гонорея, м’який шанкр добре лікуються Ципролет. Не допоможе він тільки при сифілісі і трихомоніазі.

Лікування Ципролет інших інфекцій

Ципролет застосовується при лікуванні йнфекціонно-запальних захворювань очей, його застосовують також перед і після операцій на очах для профілактики інфекційних ускладнень.

Інфекційно-запальні захворювання черевної порожнини (перитоніт, абсцеси) і шлунково-кишкового тракту, в тому числі жовчного міхура і жовчовивідних шляхів, кишкові інфекції добре лікуються Ципролет, так як викликаються такими чутливими до нього збудниками, як кишкові палички, сальмонели, шигели.

Призначають ципролет при інфекціях шкіри та м’яких тканин — інфікованих ранах, виразках, абсцесах, карбункулах. До Ципролет чутливі грампозитивні і грамнегативні збудники цих інфекцій.

Такі важко піддаються лікуванню інфекції, як запалення кісток і суглобів (остеомієліти та артрити) лікують зазвичай шляхом внутрішньовенного введення Ципролету. Він чудово проникає в кістки і суглоби, створюючи там лікувальні концентрації.

Хірургічні інфекції, ускладнені запаленням черевної порожнини і зараженням крові також добре піддаються лікуванню Ципролет при його внутрішньовенному введенні.

Ципролет є якісним антибактеріальним препаратом з широким спектром дії, який добре переноситься хворими.

Галина Романенко

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.