Ципролет — побічні дії: можлива слабкість

Ципролет звичайно добре переноситься хворими, але, як і будь-який ефективний антибактеріальний препарат, він має досить багато побічних ефектів, які добросовісні виробники завжди вказують в своїх інструкціях. Лікар при призначенні Ципролету повинен враховувати можливі наслідки його застосування.

Побічні ефекти, які можуть виникати при лікуванні Ципролет

Побічні ефекти при прийомі Ципролету виникають приблизно у кожного десятого хворого, при цьому необхідність відміни препарату виникає у третини з них. Побічні ефекти можуть виникати з боку органів травлення, головного і спинного мозку, опорно-рухового апарату, органів кровообігу і кровотворення.

 • з боку органів травлення виявляються у вигляді нудоти, блювання, проносу, болю в животі, метеоризму, порушень апетиту, жовтяниці, гепатиту і навіть некрозу (відмирання) тканини печінки, порушень функції печінки. Порушення з боку печінки зустрічаються досить рідко, але вони бувають і це говорить про те, що препарат володіє деяким гепатотоксичною дією.
 • з боку центральної нервової системи — це запаморочення, головний біль (у тому числі у вигляді мігрені, з одного боку голови), дратівлива слабкість, страхи, тривожність, депресії, порушення сну, тремтіння кінцівок, порушення в сприйнятті почуття болю, підвищене потовиділення, висока внутрішньочерепний тиск, сплутаність свідомості і непритомність, галюцинації, закупорка мозкових артерій тромбом.
 • з боку органів чуття — порушення зору (двоїння в очах, порушення кольоровідчуття), зниження слуху, порушення смаку та нюху.
 • з боку органів кровообігу — посилене серцебиття, порушення серцевого ритму, зниження артеріального тиску, припливи крові до голови.
 • з боку системи кровотворення — зниження кількості лейкоцитів у периферичній крові (лейкопенія) у поєднанні зі зниженням кількості зернистих лейкоцитів (гранулоцитопенією) — це викликає різке зниження імунітету; у деяких випадках кількість лейкоцитів, навпаки, збільшується (лейкоцитоз); зменшення в крові еритроцитів (анемія), тромбоцитів (тромбоцитопенія) або їх збільшення — тромбоцитоз.
 • з боку лабораторних показників: гіпопротромбінемія (схильність до кровотеч), гіперкреатинінемія (минуще порушення функції нирок), гіпербілірубінемія (минуще порушення функції печінки), гіперглікемія (підвищення цукру в крові).
 • з боку нирок і сечовивідних шляхів — пісок, білок і кров у сечі, інфекційно-алергічні і запальні захворювання нирок (гломерулонефрит, інтерстиціальний нефрит), хворобливі сечовипускання, затримка сечі, кровотечі з сечівника, порушення функції нирок.
 • з боку опорно-рухового апарату — болі та запальні процеси в суглобах, болі в м’язах.
 • інші побічні ефекти — загальна слабкість, суперінфекції (розмноження мікрофлори, не чутливою до Ципролет, наприклад, грибів роду Кандіда), біль і запалення у місці ін’єкцій.
 • Алергічні реакції — шкірний свербіж, підвищена чутливість до світла, кропив’янка та анегіоневротіческій набряк, бронхоспазм, підйом температури (лікарська пропасниця), точкові крововиливи (петехії), вузлова еритема, синдром Стівенса-Джонсона (злоякісна ексудативна еритема), токсичний епідермальний некроліз (синдром Лайєлла).

  Кому ципролет призначати не варто

  Ципролет не призначають при тяжких запальних захворюваннях товстого кишечника (псевдомембранозний коліт), при вагітності та годуванні дитини груддю, дітям і підліткам до 18 років і при підвищеній чутливості до Ципролет або інших препаратів з групи фторхінолонів.

  З обережністю ципролет призначають при деяких захворюваннях центральної нервової системи, так як це може спровокувати загострення захворювання, судоми. Також з обережністю препарат призначають при захворюваннях нирок і печінки з порушенням їх функції і літнім пацієнтам, які мають досить багато хронічних захворювань. У таких хворих дозу Ципролету потрібно зменшувати.

  Під час курсу лікування хворим не слід займатися діяльністю, що потребує швидкості реакції та концентрації уваги.

  Для профілактики утворення піску в сечі хворі, що отримують ципролет, повинні отримувати достатню кількість рідини. Слід уникати надмірного олужнення сечі.

  Ципролет — високоефективний і досить безпечний антибіотик, але призначати його може тільки лікар.

  Галина Романенко

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.