Ципролет — перешкоджає розмноженню бактерій

Активним компонентом Ципролету є ципрофлоксацин, речовина, що відноситься до групи хінолонових антибіотиків. Ципролет, як і всі антибіотики, бореться з інфекціями, знищуючи викликають їх бактерії. Ципрофлоксацин проникає в клітини бактерій і пригнічує активність ДНК-гірази — бактеріального ферменту. ДНК-гіраза необхідна для відтворення і відновлення генетичного матеріалу бактерій — якщо вона перестає функціонувати, бактерії з часом гинуть.

Ципрофлоксацин є ефективним засобом проти багатьох бактерій, у тому числі тих, які стійкі до дії деяких інших антибіотиків. Особливо добре він справляється з підгрупою грамнегативних бактерій, до яких відносяться сальмонела, шигелла, кампілобактерії, Нейссера і синьогнійна бактерія. Ципролет використовують для лікування різних захворювань, в тому числі інфекцій грудей, сечовивідних шляхів і травної системи. Він також застосовується для однодозові лікування при гонореї.

Що лікують за допомогою ціполета

 • Бактеріальні інфекції легенів і дихальних шляхів, такі як пневмонія, гострий бронхіт, бронхоектаз, легеневі інфекції при муковісцидозі або хронічному бронхіті
 • Бактеріальні інфекції вух, носа і горла — сінусут, запалення середнього вуха і зовнішній отит
 • Бактеріальні інфекції очей, наприклад, бактеріальний кон’юнктивіт
 • Цистит, інфекції нирок (пієлонефрит), уретрит і інші бактеріальні сечовивідної системи
 • Бактеріальні інфекції простати (простатит) або сім’яників (епідидиміт)
 • Бактеріальні інфекції шкіри і м’яких тканин — інфіковані виразки, рани чи опіки, абсцеси, флегмони, бешихове запалення
 • Бактеріальні інфекції кісток і суглобів, такі як остеомієліт і септичний артрит
 • Перитоніт, черевної абсцес і інші різновиди інфекцій черевної порожнини
 • Бактеріальні інфекції шлунка та кишечнику, наприклад, черевний тиф та інфекційний пронос
 • Інфекції жовчного міхура та жовчних шляхів
 • Захворювання тазових органів, наприклад, інфекції матки (ендометрит) або маткових труб (сальпінгіт)
 • Бактеріальні інфекції крові (сепсис, або зараження крові)
 • Профілактика інфекцій у пацієнтів, які перенесли операції на шлунку і кишечнику, а також після ендоскопічних процедур
 • Запобігання або лікування сибірської виразки після контакту зі збудником
 • Як приймати ципролет

  Дозування і тривалість прийому Ципролету багато в чому залежить від того, наскільки здорові нирки пацієнта, і від типу інфекції. Зазвичай його приймають двічі на день (через кожні 12 годин). Ципролет в таблетках потрібно ковтати одразу, не розжовуючи. Ципролет також випускається у вигляді суспензії та розчину для ін’єкцій. Приймати їх слід строго відповідно до вказівок лікаря.

  Не має значення, приймаєте ви ципролет під час їжі або між прийомами їжі, проте важливо, щоб під час курсу лікування ви не вживали молоко, йогурти, антациди (препарати, використовувані при нетравленні шлунка або печії), а також ліки або харчові добавки, в яких містяться кальцій, залізо, цинк, магній або алюміній. Ці речовини можуть погіршити абсорбцію антибіотика з кишечника.

  Побічна дія Ципролету

  Ципролет може негативно вплинути на вашу здатність керувати транспортними засобами або працювати з технічним обладнанням. Цей ефект значно посилюється при вживанні алкоголю. Не водите машину і не працюйте з технікою, яка представляє потенційну загрозу для інших людей, поки не зрозумієте, як ципролет впливає на вас. Деякі люди можуть нормально займатися цими видами діяльності, приймаючи ці ліки; деяким доводиться відмовитися від них на час усього курсу лікування.

  Пацієнтам, які приймають ципролет, необхідно пити достатню кількість рідини — не менше 1.5 літрів води в день. Крім того, на час курсу лікування слід скоротити час перебування на сонці і відмовитися від відвідування солярію. Ципролет збільшує чутливість шкіри до ультрафіолетових променів. Якщо після перебування на сонці у вас на шкірі з’явилися висипи, припиніть прийом препарату і проконсультуйтеся з лікарем.

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.