Ципролет і вагітність: випробування не проводилися

Ципролет не дозволено застосовувати при вагітності, навіть незважаючи на те, що це досить безпечний препарат, який рідко дає побічні ефекти. Причина такої заборони в тому, що на вагітних жінках не проводилися клінічні випробування Ципролету.

Коли і які антибіотики можна застосовувати вагітним жінкам

Всі лікарські речовини, які дозволено застосовувати під час вагітності, належні проходити лабораторні та клінічні випробування. На ділі ж далеко не всі лікарські препарати проходять клінічні випробування на вагітних. Тому відповідно до небезпекою для вагітних всі ліки поділяються на групи:

 • група А — препарат пройшов всі лабораторні та клінічні випробування, в результаті яких не було виявлено будь-якого несприятливого впливу на плід на будь-якому терміні вагітності; до цієї групи неможливо віднести жоден препарат, оскільки будь-які ліки має побічні явища;
 • група В — були проведені лабораторні випробування на тварин, в результаті яких не було виявлено несприятливого впливу на плід; клінічні дослідження (на вагітних жінках) не проводились;
 • група С — проведені випробування на тваринах виявили несприятливу дію на плід; клінічні випробування не проводилися, але передбачувана користь від його прийому може виправдовувати можливий ризик;
 • група D — в результаті досліджень і практичного застосування препарату виявлено та доведено несприятливий вплив препарату на плід людини, але очікувана користь від його прийому може виправдовувати ризик;
 • група Е — застосування у вагітних невиправдано. Ризик для плода перевищує можливу користь для матері.
 • Особливо ретельно необхідно відноситися до застосування під час вагітності антибіотиків. Небезпечні антибіотики в перші 12 тижнів вагітності, коли відбувається закладка внутрішніх органів. Але так як остаточні терміни закладки органів невідомі і в більшості випадків вони індивідуальні для кожної жінки, безпечним вважається призначення антибіотиків після двадцять другого тижня вагітності.

  Найбільш вивчено і безпечно застосування в ці терміни антибіотиків групи пеніцилінів та цефалоспоринів. Але застосовувати навіть ці найбільш безпечні антибіотики потрібно тільки після призначення лікаря.

  Як досліджувався вплив Ципролету на організм вагітних жінок

  Ципролет пройшов тільки лабораторні випробування на тваринах. В результаті цих досліджень було встановлено, що якого-небудь негативного впливу на дітородну функцію (фертильність) або тератогенноого впливу на плід (тератогенність — це здатність викликати аномалії розвитку у плода) ципролет не робить. При цьому в експерименті на тваринах їм призначалися дози Ципролету в шість разів перевищували звичайну добову дозу людини. Але це на тварин. Даних же про те, як ципролет діє на вагітних жінок, немає, так як клінічні дослідження не проводилися.

  Ципролет не дозволений до застосування у вагітних жінок, дітей і підлітків ще й тому, що в деяких випадках він викликає артропатії — ураження суглобів, які супроводжуються болями і іноді навіть розривом зв’язок. Така дія Ципролету було виявлено в процесі лабораторних досліджень на тваринах — артропатії виникали в основному в молодих тварин.

  В побічні ефекти Ципролету також значаться такі прояви, як болі в суглобах, м’язах і розрив зв’язок. Тому ципролет не рекомендується застосовувати при лікуванні зростаючих організмів.

  Як бути вагітним жінкам, яким потрібно застосовувати антибіотики

  Дійсно, в деяких випадках вагітній жінці потрібно таке лікування. Часто це необхідно для того, щоб попередити виникнення внутрішньоутробної інфекції у плода, якщо якась інфекція статевих органів є у матері. Призначають антибіотики і при інфекційно-запальних захворюваннях різних органів, наприклад, при пієлонефриті.

  В даному випадку застосування антибіотиків необхідно і великого ризику в їх прийомі за призначенням і під наглядом лікаря немає. Лікарі акушери-гінекологи та терапевти жіночих консультацій чудово знають, які антибіотики і на якому терміні вагітності можна призначати. Інша справа, якщо жінка вирішить пролікуватися антибіотиками самостійно — ризик такого лікування занадто великий, адже покладатися тільки на інструкції, які розробили виробники ліків не варто. По-перше, вони пишуться для лікарів, і людина без медичної освіти не завжди може їх зрозуміти, а по-друге, крім інструкцій у лікарів є спеціальні посібники та методичні вказівки, що роз’ясняють ті чи інші питання по лікуванню вагітних жінок.

  Вагітна жінка жодної таблетки не може прийняти без призначення лікаря!

  Галина Романенко

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Вагітність і діти. Додайте в закладки постійне посилання.