Ципролет і алкоголь: не навантажуйте печінку

Ціполет і алкоголь не поєднуються, так як обидва надають токсичну дію на печінку. У Ципролету такий вплив незначний, а у алкоголю виражене. Разом це може представляти гримучу суміш. Чи витримає таку суміш печінку, залежить від індивідуальних особливостей пацієнта.

Гепатотоксичні властивості алкоголю

Гепатотоксичні властивості будь-якої речовини — це його здатність надавати токсичну дію на клітини печінки. Одним з найсильніших отрут для печінки є алкоголь. Під дією спиртних напоїв клітини печінки можуть загинути відразу ж унаслідок некрозу печінки або поступово переродитися.

Початковою стадією алкогольного переродження печінки є жирова дистрофія. При цьому в клітинах печінки (гепатоцитах) накопичуються великі кількості жиру, вони збільшуються в розмірі і не можуть повною мірою виконувати свою функцію. Поступово такі клітини замінюються клітинами сполучної тканини, тобто жирова дистрофія печінки поступово переходить у цироз печінки. При цирозі печінка в значній мірі втрачає свою функцію і ці зміни вже незворотні.

До пори до часу, поки печінка ще справляється зі своєю роботою, захворювання може протікати непомітно, що і є дуже небезпечним, оскільки багато хворих продовжують вживати алкоголь. Коли з’являються основні симптоми алкогольного цирозу печінки (нудота, блювота, біль у животі, збільшення живота за рахунок скопилася в черевній порожнині рідини, загальне порушення стану), зробити, як правило, вже нічого неможливо.

Якщо хворий вчасно відмовляється від вживання спиртного, суворо стежить за дієтою і веде здоровий спосіб життя, то його стан може залишатися відносно стабільним ще кілька років. При продовженні вживання алкоголю або інших гепатотоксичних засобів загибель таких хворих неминуча.

Чи володіє ципролет гепатотоксичними властивостями

Стан печінки багато в чому залежить від спадкових особливостей організму людини. Багато хворих алкоголізмом мають відносно здорову печінку, тоді як іншим хворим досить невеликого токсичного впливу на печінку для того, щоб почався некроз її клітин.

Ципролет офіційно не вважається гепатотоксическим засобом, у всякому разі, це його властивість не вказується в інструкції. Немає в ній і попередження про несумісність препарату зі спиртними напоями.

Тим не менш, в інструкції в розділі про побічні ефекти препарату є відомості про те, що токсичний вплив на печінку було зафіксовано. Зміни з боку печінки проявлялися у вигляді холестатичної (внаслідок застою жовчі в жовчовивідних шляхах) жовтяниці, гепатиту, некрозу і порушень функції печінки, які з’являлися в зміні її біохімічних показників.

Вже тільки одна можливість таких побічних ефектів, як гепатит (запалення тканини печінки) і гепатонекроз (відмирання тканини печінки) говорить про те, що гепатотоксичну дію у Ципролету все ж є. Інша справа, що виражено воно незначно і більшість приймаючих ципролет людей такого впливу на печінку просто не помічає.

Але якщо в будові печінки або у складі її ферментів є якась незначна аномалія, про яку хворий і не підозрює, то і після незначних токсичних впливів може початися важке ускладнення з боку печінки. Це якраз той незначний відсоток хворих, у яких ципролет викликав гепатит і гепатонекроз. При цьому потрібно врахувати, що ті, хто зловживає алкоголем, швидше за все в це число не входить, так як вони вже давно зруйнували свою печінку.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.