Ципрофлоксацин — дія перевірено часом

Ципрофлоксацин — це антибіотик, який належить до групи фторхінолонів. Показаннями до застосування цього препарату є: пневмонія, бронхіт, муковісцидоз, цистит, пієлонефрит, тонзиліт, синусит, гайморит, отит, фронтит, фарингіт, сальпінгіт, аднексит, простатит, гонорея, хламідіоз, перитоніт, черевний тиф, сальмонельоз, сепсис. Крім того, ципрофлоксацин використовують для лікування і профілактики бактеріальних інфекцій, що розвиваються при опіках та інших пошкодженнях шкіри, а також в якості засобу для профілактики і лікування легеневої сибірської виразки.

Протипоказання

Ципрофлоксацин протипоказаний при алергії на інгредієнти препарати, а також дітям, вагітним і годуючим груддю жінкам.

Інші обмеження

Повідомте лікаря, якщо ви:

 • хворіє на діабет;
 • хворіє на епілепсію або іншими захворюваннями, що викликають конвульсії;
 • Страждаєте від міастенії;
 • Приймаєте нестероїдні протизапальні препарати, наприклад, аспірин, ібупрофен або диклофенак;
 • Приймаєте кортикостероїди;
 • Якщо у вас коли-небудь були алергічні реакції після прийому будь-яких антибіотиків.
 • Обережно

  Ципрофлоксацин може спричинити сонливість та запаморочення. Це може тимчасово порушити вашу здатність керувати транспортним засобом і виконувати роботу, пов’язану з іншими технічними пристроями. Алкоголь посилює сонливість і запаморочення, спричинені препаратом, тому на час лікування слід відмовитися від вживання спиртовмісних напоїв.

  Не приймайте препарати від проблем з травленням і будь-які засоби, що містять цинк, одночасно з ципрофлоксацином. Між прийомом препаратів повинно пройти не менше двох годин.

  Ципрофлоксацин може зробити шкіру тимчасово більш чутливою до сонячного світла. Тому під час курсу лікування рекомендується уникати тривалого перебування на сонці та відмовитися від відвідування солярію.

  Побічні ефекти

  Найбільш поширеними побічними ефектами ципрофлоксацину є загальне нездужання, діарея, головний біль, сонливість, запаморочення, розлад шлунка.

  При діареї рекомендується пити більше води, щоб відшкодувати втрачений об’єм рідини. Якщо в стільці з’явилися сліди крові, потрібно припинити прийом ципрофлоксацину і звернутися до лікаря. Якщо ципрофлоксацин викликає проблеми з травленням, спробуйте приймати його разом з їжею (але не з молочними продуктами).

  Інші можливі побічні ефекти ципрофлоксацину: безсоння, тривожність, тремор, пригніченість, погіршення слуху, порушення серцевого ритму, низький кров’яний тиск, тромбоцитоз, лейкоцитоз, анемія, гіпербілірубінемія, кропив’янка, свербіж шкіри, гематурія.

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.