Цілющі властивості розмарину — від простуд до інсультів

загрузка...

Розмарин, що нагадує маленьку ялинку, що володіє прекрасним ароматом і терпким смаком, використовується в якості приправи до страв з курки, баранини, свинини, лосося, тунця, його додають у всілякі соуси.

Розмарин — це вічнозелена рослина, листя якого, темно-зелені зверху і сріблясті знизу, схожі на голки хвойного дерева. Він володіє дивовижним запахом, але його цінують не тільки за це.

Користь для здоров’я

Речовини, які містяться в розмарині, стимулюють роботу імунної системи, покращують циркуляцію крові і травлення. Розмарин має протизапальні властивості; він полегшує напади астми. Крім того, він підсилює приплив крові до головного мозку, підсилюючи концентрацію уваги.

Історія

Хоча розмарин родом з Середземномор’я, зараз він росте в багатьох прохолодних регіонах Європи і Америки. Його тисячоліттями використовують у кулінарії і традиційній медицині. Частково така популярність пояснюється поширеною вірою в його здатність стимулювати і посилювати пам’ять. У Древній Греції студенти, готуючись до іспитів, вплітали паростки розмарину собі в волосся; розмарин кидали в могили покійних — як знак пам’яті.

В Англії розмарин, поліпшує пам’ять, трансформувався в символ вірності — його використовували у весільних костюмах, декораціях і подарунках.

У 14 столітті було вперше виготовлено ефірну олію розмарину — воно швидко стало популярним косметичним засобом. У 16 і 17 століттях в багатьох аптеках масло розмарину продавали як засіб проти різних розладів травлення.

Як вибирати розмарин

При можливості слід купувати свіжий розмарин, а не сушений. Його можна вирощувати у себе вдома — за ним не потрібний складний догляд. Молоді пагони рослини повинні бути темно-зеленими, без жовтих або темних плям. Сушений розмарин рекомендується купувати в магазинах, що торгують органічними продуктами.

Зрізані паростки свіжого розмарину слід зберігати в холодильнику в оригінальній упаковці, або в шматку вологої тканини. Сушений розмарин зберігайте в щільно закритому контейнері, в прохолодному, темному і сухому місці.

У свіжому розмарині приблизно на 25% більше магнію, і на 40% менше кальцію і заліза, ніж в сушеному. Розмарин також є багатим джерелом дієтичної клітковини.

Зазвичай розмарин не викликає алергічної реакції. Однак якщо після його вживання у вас з’являються ознаки алергії, проконсультуйтеся з лікарем.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Народні поради. Додайте в закладки постійне посилання.