Циклоферон — застосування при вірусних інфекціях

Циклоферон є противірусним препаратом і імуномодулятором — такі препарати сьогодні користуються підвищеним попитом. Він застосовується для лікування гострих сезонних вірусних інфекцій, а також хронічних вірусних інфекцій, таких, як герпес, хронічний гепатит і багато інших.

Циклоферон у комплексному лікуванні сезонних вірусних інфекцій та гострих кишкових інфекцій

Як тільки настає холодна пора року, з’являється маса вірусних інфекцій. Деякі з них протікають дуже важко, швидко передаються від людини до людини і приймають характер епідемії. У таких випадках для лікування і профілактики добре підійде циклоферон. Цей препарат зміцнить імунітет (можливо, вірус і не зможе проникнути в організм, а якщо проникне, то довго там не протримається), вб’є збудників інфекції і зніме запальний процес.

При лікуванні грипу та гострих респіраторних вірусних захворювань циклоферон зазвичай призначають у таблетках на самому початку захворювання: по дві-чотири таблетки (якщо протягом важке, то по шість таблеток) на один прийом на 1, 2, 4, 6, 8 день захворювання (всього 10-30 таблеток на курс). Для профілактики грипу та ГРВІ циклоферон призначають по дві таблетки на 1, 2, 4, 6, 8 день, потім раз на три дні протягом двох тижнів.

Іноді циклоферон застосовується в комплексній терапії кишкових інфекцій для того, щоб допомогти організму боротися із захворюванням. Особливо допомагає циклоферон в тому випадку, коли кишкова інфекція має вірусне походження (наприклад, при ротавірусної інфекції). Циклоферон у цьому випадку призначають по дві таблетки на прийом на 1, 2, 4, 6, 8, 11, 14, 17, 20 і 23 добу. Курс лікування — двадцять пігулок.

Циклоферон у комплексному лікуванні герпетичної інфекції

Герпетична інфекція — це одна з найпоширеніших інфекцій. Ще в ранньому дитинстві в організмі більшості людей поселяється вірус простого герпесу I типу і потім протягом всього життя дає про себе знати у вигляді «застуди» на губах при будь-якому зниженні імунітету. Вірус простого герпесу II типу викликає статевий герпес і доставляє його носіям масу неприємностей. Вірус герпесу викликає і таке захворювання, як вітряна віспа, після чого назавжди залишається в організмі і може проявитися у вигляді оперізуючого герпесу.

Всі ці віруси ховаються в скупченнях нервових клітин (гангліях) і викликають загострення захворювання при зниженні імунітету. Повністю видалити їх з організму на сьогоднішній день неможливо, тому єдиним виходом є знищення вірусів в місці розмноження і зміцнення імунітету. Для цих завдань чудово підходить циклоферон, який володіє противірусними, імуномодулюючі та протизапальні властивості.

При герпетичної інфекції лікування найбільш ефективне спочатку загострення. Циклоферон призначають курсом у вигляді ін’єкцій (десять ін’єкцій по 250 мг) або у вигляді таблеток, які приймають один раз на день за півгодини до їжі по певних днях (на 1, 2, 4, 6, 8, 11, 14, 17, 20 і 23 день) — всього 40 таблеток на курс.

Застосовують циклоферон і зовнішньо, у вигляді лініменту, який наносять тонким шаром на уражену ділянку один раз на добу протягом п’яти днів. При статевому герпесі лінімент вводять у піхву або в сечовипускальний канал у вигляді інстиляцій по 5 мл протягом двох тижнів.

Циклоферон краще діє не самостійно, а в складі комплексного лікування з іншими протигерпетичними засобами.

Циклоферон у комплексному лікуванні хронічних вірусних гепатитів

Хронічні вірусні гепатити В і С стали справжнім бичем нашого часу. Заражаються ними через кров і потім хворіють все життя. Часто таке захворювання протікає абсолютно непомітно, людини просто турбує постійна втома і нездужання. Важливо вчасно виявити гепатит і лікувати його. Сьогодні існують ефективні лікарські засоби, які дозволяють припиняти запальний процес у печінці та не допускати порушень її функції.

Одним з таких засобів є циклоферон. При хронічних вірусних гепатитах його призначаю у вигляді курсу ін’єкцій або таблеток. Призначається десять ін’єкцій по 500 мг, після чого за підтримуючою схемою три рази на тиждень протягом трьох місяців. Ефективно поєднання циклоферону з інтерферонами і інший медикаментозною терапією. Повторити такий курс можна через два тижні.

У таблетках циклоферон призначають по чотири таблетки на прийом наступною схемою: на 1, 2, 4, 6, 8, 11, 14, 17, 20 і 23 день, після чого продовжують приймати по чотири таблетки на прийом один раз на три дня протягом півроку або року.

Циклоферон у комплексному лікуванні інших захворювань

Циклоферон застосовується для лікування та інших хронічних вірусних інфекцій: цитомегаловірусної, ВІЛ-інфекції, нейроінфекції. Його призначають при вялотекущей хламідійної інфекції, при лікуванні виразкової хвороби шлунка та дванадцятипалої кишки, системних захворювань сполучної тканини (системний червоний вовчак, склеродермії і так далі), ревматизмі, будь-яких інших захворюваннях, що супроводжуються імунодефіцитом. Для всіх цих захворювань розроблені спеціальні схеми прийому препарату.

Галина Романенко

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.