Циклоферон в ампулах для лікування хронічної вірусної та бактеріальної інфекції

Циклоферон володіє противірусною, протизапальною та імуномодулюючою дією, що дуже добре підходить для лікування хронічної вірусної інфекції, яка протікає тривало, деколи непомітно і майже завжди супроводжується зниженням імунітету.

Як діє циклоферон в ампулах

Циклоферон — це індуктор інтерферону, тобто він стимулює утворення противірусного білка інтерферону, який знищує збудників інфекції вірусного походження. Безпека циклоферону, навіть введеного у вигляді ін’єкцій пояснюється тим, що білок інтерферон не є чужорідним (отриманим поза організмом), він виробляється власним організмом і тому циклоферон практично не дає побічних ефектів.

Чутливість до циклоферону проявляють віруси збудники грипу, ГРВІ, кліщового енцефаліту, грипу, гепатитів, герпесу, цитомегаловірусу, ВІЛ-інфекції, ВПЛ (вірусу папіломи людини), різних ентеровірусів та багатьох інших.

Допоможе циклоферон в ампулах не тільки при вірусній, але і при бактеріальної інфекції, так як він є імуномодулятором і стимулює імунну відповідь організму на впровадження будь-якої інфекції. Тому його призначають при важко протікають гострих бактеріальних інфекціях і при уповільнених хронічних інфекціях, які супроводжуються зниженням імунітету. Крім того, він здатний підсилювати ефект антибактеріальних препаратів.

При системних захворюваннях сполучної тканини він пригнічує аутоімунні процеси (алергію на власні тканини організму), надає протизапальну і протибольову дію.

При онкологічних захворюваннях він пригнічує здатність пухлин до розмноження клітин, що перешкоджає, як зростанню самої пухлини, так і утворення метастазів.

При всій різноманітності своєї дії циклоферон є абсолютно нетоксичним препаратом. Навіть при тривалому застосуванні він не викликає в організмі мутацій (генетичних змін), аномалій органів і систем у плода, токсичних впливів на плід (підтверджено тільки лабораторними дослідженнями на тварин, без проведення клінічних випробувань на вагітних жінках), а також канцерогенної дії (тобто онкологічних захворювань).

Циклоферон в ампулах випускається у вигляді 12,5% водного розчину для ін’єкцій по 2 мл (в 1 мл розчину містить 125 мг діючої речовини).

При яких захворюваннях призначають

Циклоферон в ампулах зазвичай у складі комплексного лікування дорослих хворих:

 • ВІЛ-інфекцією;
 • нейроинфекцией, викликаної різними вірусними збудниками (кліщовий енцефаліт, бореліоз, серозні менінгіти та енцефаліти, викликані будь вірусною інфекцією);
 • гострими і хронічними вірусними гепатитами;
 • герпетичної інфекцією;
 • цитомегаловірусною інфекцією;
 • порушеннями імунітету, розвиненими на тлі гострих і хронічних бактеріальних та грибкових інфекцій;
 • хламідійної інфекцією;
 • ревматизмом і системними захворюваннями сполучної тканини (склеродермією, системний червоний вовчак та іншими);
 • обмінними (дегенеративно-дистрофічними захворюваннями) суглобів.
 • Дітям циклоферон в ампулах застосовується (також у складі комплексного лікування) при гострих і хронічних вірусних гепатитах, герпетичної інфекції та ВІЛ-інфекції.

  Протипоказання і побічна дія

  Циклоферон протипоказаний при важких захворюваннях печінки з вираженим порушенням її функції і при індивідуальній непереносимості компонентів препарату.

  При вагітності, годуванні дитини грудьми і у віці до чотирьох років циклоферон протипоказаний, оскільки на даних контингентах хворих не проводилися клінічні випробування.

  Циклоферон не дає ніяких побічних ефектів, крім алергічних реакцій. У деяких випадках він може давати ускладнення при захворюваннях щитовидної залози, тому циклоферон в ампулах при такого роду захворюваннях вводиться тільки за призначенням і під наглядом ендокринолога.

  Передозування циклоферона навіть при парентеральному (минувши шлунково-кишковий тракт) введенні не спостерігалося. Цей препарат може призначатися одночасно з будь-якими противірусними і антибактеріальними засобами, дія яких при цьому посилюється. Циклоферон також здатний знизити побічні ефекти, які виникають при введенні екзогенного інтерферону та після проведення курсу хіміотерапії у онкологічних хворих.

  Циклоферон в ампулах — це ефективне противірусну та імуномодулюючу засіб, яке знайшло застосування при лікуванні багатьох, як вірусних, так і бактеріальних інфекцій. Його застосовують і при багатьох інших захворюваннях, які супроводжуються зниженням захисних сил організму.

  Галина Романенко

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.