Циклоферон — таблетки допоможуть дорослим і дітям

Циклоферон у таблетках призначається лікарями досить часто, так як сьогодні вірусні захворювання і зниження імунітету є найпоширенішими захворюваннями. Призначають цей препарат, як дорослим хворим, так і дітям у віці після чотирьох років.

Таблетки циклоферону в лікуванні інфекцій

Таблетки циклоферона часто застосовуються в лікуванні самих різних гострих і хронічних інфекцій. Гострі вірусні інфекції, такі, як грип, інші гострі респіратор вірусні інфекції, кишкові інфекції вірусного походження (наприклад, ротавірусна інфекція) протікають на його тлі набагато легше і закінчуються швидше. Пояснюється це тим, що циклоферон володіє противірусною, протизапальною та імуномодулюючу дію.

Допомагають таблетки циклоферона впоратися і з гострої бактеріальної інфекцією (наприклад, з гострими кишковими інфекціями бактеріального походження) — вони зміцнюють імунітет і відновлені захисні сили організму швидше справляються з інфекцією.

Часто таблетки циклоферона курсами приймають при різних хронічних вірусних інфекціях, які протікають тривало і мляво, періодично викликаючи загострення і поступово підточуючи організм хворого. До таких інфекцій належать хронічний вірусний гепатит, герпес, цитомегаловірусна інфекція та деякі інші. Циклоферон у цьому випадку не тільки пригнічує життєдіяльність вірусів, але і «струшує» організм, змушує його самостійно боротися з інфекцією.

Лікування порушень імунітету

Порушення імунітету можуть сприяти розвитку самих різних захворювань. Це можуть бути і часті застуди, і хронічні інфекції, і аутоімунні (алергія на власні тканини) або онкологічні процеси.

Часті застуди говорять про зниження імунітету, зазвичай такі стани поширені серед дітей, у яких ще не повністю дозріли всі ланки імунітету. Курс циклоферону в таблетках допомагає на довгий час забути про простуди.

Деякі хронічні інфекції розвиваються тільки на фоні зниженого імунітету. Наприклад, грибкова інфекція, викликана грибами роду Candida — всім відома молочниця може тривати нескінченно, якщо порушений імунітет. Після курсу прийому таблеток циклоферону всі ознаки молочниці проходять (безумовно, в цьому випадку циклоферон приймають разом з протигрибковими препаратами).

Обмінні процеси в суглобах і хребті також часто вимагають «струсу», після якої обмін речовин частково або повністю відновлюється, зменшуються болі і порушення рухів. Циклоферон застосовують у складі комплексного лікування таких захворювань, як остеоартроз і остеохондроз.

Особливе вплив циклоферон чинить на організм хворих з аутоімунними процесами, тобто в тому випадку, якщо в організмі розвивається алергія на власні тканини. У цьому випадку він сприяє придушенню зайвої активності імунної системи. Є досвід в застосуванні таблеток циклоферону при лікуванні ревматизму і системних захворювань сполучної тканини, в основі яких лежить аутоімунний процес. Після проведеного курсу лікування стан таких хворих поліпшується або стабілізується.

Нарешті, поломка імунітету може призводити до розвитку онкологічних захворювань. Однією з функцій імунітету є придушення швидкого розмноження недиференційованих клітин, тобто клітин атипових, які через швидке розмноження не встигають придбати характерні особливості клітин тканини, з якої вони розвинулися. Якщо імунітет не справляється з цим завданням, то такі клітини розростаються і перетворюються на злоякісну пухлину, яка проростає в навколишні тканини, руйнуючи їх і по судинах метастазує у віддалені органи і тканини. У цьому випадку циклоферон може застосовуватися, як у вигляді таблеток, так і у вигляді розчину для ін’єкцій.

Кому не варто приймати таблетки циклоферона

Циклоферон у таблетках — це практично абсолютно безпечний препарат. Його не можна застосовувати тільки при тяжких захворюваннях печінки з вираженим порушенням її функції, так як циклоферон метаболізується (розкладається на продукти обміну) в печінці і при порушенні цього процесу може накопичуватися в організмі. Не можна приймати циклоферон і при індивідуальній непереносимості препарату — це чревато алергічними реакціями, які є єдиним побічним ефектом циклоферона.

При вагітності, годуванні дитини грудьми і у віці до чотирьох років таблетки циклоферона не застосовуються через те, що на цих контингентах хворих не проводилися клінічні випробування препарату.

Галина Романенко

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.