Циклоферон — мазь: ефективна при різних інфекціях сечостатевих органів

Циклоферон — це препарат, який допомагає організму позбавитися від вірусної інфекції, зменшує прояви запальних реакцій і стимулює процеси одужання. Він випускається в різних лікарських формах, у тому числі у вигляді рідкої мазі — лініменту.

Як лінімент циклоферону діє на організм

5% лінімент циклоферону для місцевого застосування містить 50 мг діючої речовини і випускається у флаконах по 5 мл. При місцевому застосуванні препарату проявляється його противірусну, протизапальну та імуномодулюючу дію. Імуномодулююча дія циклоферону при місцевому застосуванні проявляється в основному за рахунок стимуляції клітинного імунітету, що призводить до активного поглинання імунними клітинами збудників інфекції будь-якого походження (як вірусного, так і бактеріального, а також грибкового).

5% лінімент циклоферону призначається звичайно в складі комплексного лікування різних гінекологічних і урологічних інфекцій. При одночасному призначенні циклоферону, що впливає на організм системно (у вигляді ін’єкцій або таблеток) і місцево у вигляді лініменту лікування будь-якої інфекції стає більш ефективним.

Лінімент циклоферона допомагає при лікуванні різних гінекологічних і урологічних процесів, викликаних вірусами герпесу, цитомегаловірусом, вірусом папіломи людини та інших вірусів. Крім того, він ефективний при бактеріальних, хламідійних і грибкових інфекціях сечостатевих органів.

Застосування при інфекціях сечостатевих органів у жінок

Основним показанням для застосування лініменту циклоферону у жінок є генітальний герпес. У цьому випадку місцеве застосування циклоферону повинно проводитися у складі комплексного лікування з призначенням курсу препаратів, які надають системну дію на організм.

Місцеве лікування статевого герпесу повинно починатися якомога раніше після появи загострення захворювання. При цьому лінімент циклоферону наносять тонким шаром на ділянку шкіри або слизової оболонки в місці висипання один раз на день протягом п’яти днів. Крім того, лінімент призначають у вигляді інстиляцій (вкопування) в уретру та піхву по 5 мл протягом двох тижнів. Можна поєднувати застосування лініменту циклоферону з іншими лікарськими препаратами місцевої дії у вигляді мазевих аплікацій.

При вагінітах бактеріального (у тому числі при статевих інфекціях), грибкового або трихомонадного походження лінімент циклоферону призначають у вигляді інстиляцій у піхву по 5-10 мл протягом двох тижнів. Для попередження витікання лініменту вхід у піхву вводиться стерильний ватний тампон, але не більше, ніж три години. Якщо при цій інфекції є ураження і сечівника, то в нього також вводиться 5 мл лініменту циклоферону. При різних хронічних інфекціях місцеве застосування циклоферону можна поєднувати із застосуванням антибактеріальних і протигрибкових препаратів у вигляді вагінальних таблеток і супозиторіїв.

Застосування при інфекціях сечостатевих органів у чоловіків

При генітальному герпесі у чоловіків лінімент накладається тонким шаром на місце поразки один раз на добу протягом п’яти днів або більше до повного зникнення висипань. Лінімент також вводять у сечовипускальний канал по 5 мл протягом двох тижнів. Все це робиться зазвичай у складі комплексного лікування.

Застосовується лінімент циклоферону та при уретритах іншого походження — бактеріальних і грибкових. При цьому препарат вводиться в сечовий канал (уретру) по 5-10 мл залежно від місця його ураження. Такі маніпуляції може робити тільки уролог, при ураженні переднього відділу уретри він вводить лінімент через канюлю шприца, після чого затискає отвір уретри на декілька хвилин (не більше трьох). Через півгодини після маніпуляції хворий повинен помочитися. Якщо уражений задній відділ уретри, то лінімент циклоферону вводять через катетер по 5-10 мл через день, на курс не більше семи процедур.

Застосування лініменту циклоферону при шкірних захворюваннях

При «застуді» на губах (прояві простого герпесу I типу) назріваючий пухирець потрібно якомога раніше почати змащувати лініментом циклоферона один раз на добу. Тривалість лікування звичайно не перевищує п’яти днів — за цей час прояви герпесу зникають.

Призначають лінімент циклоферону та при різних шкірних захворюваннях. Він може допомогти при вугрової висипки у підлітків, так як стимулює місцевий імунітет. Наносять лінімент циклоферону також, один раз на добу протягом двох тижнів.

Шкірний імунітет страждає і при псоріазі, грибкових захворюваннях шкіри стоп і нігтів — у цьому випадку лінімент циклоферону також допоможе.

Галина Романенко

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.