Циклоферон і алкоголь — краще не поєднувати

Циклоферон — це лікарський препарат, який стимулює синтез інтерферону . Інтерферон є низькомолекулярним білком, що володіє противірусною активністю. Але інтерферон — це не зовсім нешкідлива речовина, він може давати ряд побічних ефектів. Тому, незважаючи на те, що виробники циклоферона нічого не повідомляють про його сумісності з алкоголем, краще не ризикувати і алкоголь не вживати.

Побічні ефекти може і протипоказання

В інструкції до циклоферону зазначено, що його побічними ефектами можуть бути тільки алергічні реакції. Протипоказаннями до призначення цього препарату є важкі захворювання печінки, дитячий вік до чотирьох років, вагітність і годування дитини груддю, індивідуальна непереносимість компонентів препарату. З обережністю, під контролем ендокринолога циклоферон слід застосовувати при захворюваннях щитовидної залози.

Яке дію чинить на організм алкоголь

Алкоголь — це отрута, яка в першу чергу виявляє токсичну дію на клітини печінки і головного мозку. Під дією алкоголю ці клітини руйнуються і замінюються іншими клітинами — в печінці жировими клітинами і клітинами сполучної тканини, в головному мозку — клітинами сполучної тканини. В результаті розвивається токсичне ураження печінки з подальшим розвитком жирового гепатозу і цирозу печінки і алкогольна енцефалопатія.

Жировий гепатоз печінки, так само, як і початкові стадії цирозу печінки можуть протікати непомітно, іноді хворий навіть не підозрює про їх наявність. Але в міру того, як печінка втрачає свою функцію, з’являються ознаки інтоксикації, адже саме печінка розкладає і знешкоджує всі токсини, які надходять в організм з їжею і утворюються в результаті обміну речовин. З’являються слабкість, нездужання, зниження апетиту, нудота, блювання, різні порушення стільця, головний біль. Іноді з’являється жовтяничне фарбування шкіри. Цироз печінки може розвиватися десятиліттями, швидкість і ступінь його розвитку часто залежать від спадкових особливостей організму.

Алкогольна енцефалопатія проявляється у вигляді зниження пам’яті, дратівливості, нездатності до навчання і поступової дезадаптації в суспільстві. Все це з часом призводить до розвитку недоумства.

Що буде, якщо поєднати лікування циклофероном з вживанням алкоголю

Основних небезпек тут виникає дві: з боку печінки і з боку центральної нервової системи. Можливі також ускладнення з боку нирок.

Протипоказанням для застосування циклоферону є важкі захворювання печінки з порушенням її функції, очевидно, що цей препарат все ж таки робить якийсь вплив на печінку, тому поєднувати лікування циклофероном з вживанням алкоголю не можна — хто знає, що приготувала нам наша спадковість і як організм відреагує на такий подвійний удар?

Не менш небезпечно поєднання циклоферону з алкоголем і для головного мозку. Циклоферон є індуктором інтерферону — білка, який виробляється у відповідь на впровадження в організм будь-яких агентів (наприклад, вірусів). Незважаючи на те, що інтерферон цей має ендогенне походження (тобто продукується самим організмом, а не вводиться ззовні) ніхто не знає, як на таке суміщення відреагує головний мозок, адже інтерферон має складні і сьогодні не до кінця вивчені функції.

Так, велика кількість інтерферону, введеного ззовні у вигляді препаратів інтерферону, чинить на центральну нервову систему (ЦНС) гальмує дію, яке з’являється у в’ялості, сонливості, інколи — в порушеннях свідомості. Алкоголь викликає спочатку збудження, а потім гальмування ЦНС, надаючи на клітини головного мозку, так само, як і на клітини печінки, пряма токсична дія. Тому важко сказати, як одночасна поява в організмі великої кількості ендогенного інтерферону і алкоголю позначиться на головному мозку.

Безумовно, у більшості хворих, які отримують курс лікування циклофероном і дозволили собі випити невелику кількість спиртного, ніяких наслідків не буде, але чи варто ризикувати? Та й дія циклоферону при прийомі алкоголю буде зазнавати якісь зміни, звичайно ж, не в бік збільшення ефективності.

Противірусні та імуномодулюючі лікарські препарати мають складну, часом не повністю вивчене вплив на організм і як вони будуть взаємодіяти з алкоголем також не завжди зрозуміло. Циклоферон не є виключенням з цього правила і якщо постало питання про його застосування для лікування якогось захворювання, то від алкоголю варто на якийсь час відмовитися.

Галина Романенко

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.