Цифран: гідний антибіотик

Цифран — це препарат, що випускається індійської фармацевтичної фірмою Ранбаксі, який більше відомий під назвою ципрофлоксацину. Це антибактеріальний препарат, який сьогодні знаходить саме широке застосування при лікуванні інфекційно-запальних захворювань різного походження.

Механізм дії Цифрану

Цифран (міжнародна непатентована назва — ципрофлоксацин) — це антибактеріальний препарат групи фторхінолонів, володіє вираженим протимікробну дію. Він випускається у вигляді таблеток для прийому всередину і в розчинах для інфузій у флаконах.

У механізмі дії фторхінолонів головне — це їх вплив на обмінні процеси в ДНК бактерій. Фторхінолони пригнічують вплив ферменту ДНК-гідрази, під впливом якої формуються структура і функції ДНК бактерій. Крім того, він руйнує клітинну стінку бактерій. Все це дуже швидко приводить до загибелі мікроорганізмів.

Особливу ціклопропіловое кільце і фтор в хімічній формулі цієї речовини дозволяють Цифраном активно діяти на майже всі аеробні (розвиваються з доступом повітря) грамнегативні (з тонкою капсулою, які не можуть утримувати забарвлення за Грамом) бактерії. Цифран проникає усередину клітини, створюючи там концентрації, у кілька разів перевищують концентрації інших антибактеріальних препаратів, тому він особливо ефективний у відношенні захворювань, викликаних внутрішньоклітинними збудниками інфекцій. Цифран володіє також здатністю попереджати повторний ріст мікроорганізмів, що збільшує тривалість його дії. Резистентність (нечутливість) збудників інфекції до Цифраном практично не розвивається або розвивається дуже повільно.

Але грамнегативні анаеробні (розвиваються без доступу повітря) бактерії до нього зазвичай нечутливі. Менш ефективний він і у відношенні грампозитивних бактерій (утримуючих забарвлення за Грамом). Не чутливі до Цифраном також збудники сифілісу, анаеробні бактерії, що живуть у кишечнику (головним чином, це корисна мікрофлора), віруси, гриби та найпростіші.

Показання та протипоказання для застосування Цифрану

Цифран застосовується для лікування наступних інфекційно-запальних захворювань, викликаних чутливими до нього мікроорганізмами:

 • захворювань бронхо-легеневої системи та плеври — гострих бронхітів, загострень хронічних бронхітів, запалень легень, запалень плеври, абсцесів легень;
 • бактеріальних інфекцій верхніх дихальних шляхів і ЛОР-органів — гострих гайморитів і фронтити, загострень хронічних гайморитів і фронтити, отитів, тонзилітів;
 • інфекцій нирок і сечовивідних шляхів — гострих пієлонефритів, загострень хронічних пієлонефритів, гострих і хронічних циститів, уретритів;
 • інфекцій чоловічих статевих органів — простатитів і епідидиміту;
 • ннфекцій шлунково-кишкового тракту — сальмонельозу, дизентерії, іерсінеоз, інфекцій, спричинених кишковою паличкою, черевного тифу;
 • інфекцій шкіри і м’яких тканин — інфікованих ран, виразок, фурункульозу, абсцесів;
 • інфекцій, що передаються статевим шляхом — гонореї, м’якого шанкра;
 • інфекційно-запальних захворювань жіночих статевих органів;
 • інфекцій кістково-суглобової системи — остеомієлітів, артритів;
 • для лікування і профілактики тяжких інфекцій у хворих з порушеннями імунітету;
 • інфекцій після хірургічних операцій;
 • для профілактики інфекцій після хірургічних операцій та інструментальних маніпуляцій.
 • Застосування Цифрану протипоказане при підвищеній чутливості до компонентів препарату, вагітним жінкам, годуючим матерям, дітям і підліткам до 18 років.

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.