Чотирнадцятий тиждень вагітності: спокійний час

Чотирнадцята тиждень вагітності — це, як правило , спокійний час. Настає перепочинок між першими тижнями вагітності, які були ознаменовані проявами раннього токсикозу вагітності, і останнім місяцями, коли живіт стає великим, підпирає внутрішні органи, викликаючи задишку, серцебиття і швидку стомлюваність.

Як почуває себе жінка на 14-ому тижні вагітності

Вона почуває себе чудово. Жінка розквітає, іменний зараз можна побачити, як її прикрашає вагітність. Хода і всі рухи вагітної жінки стають плавними і набувають особливої «царствену» стати. З’являється впевненість у своїй красі і неповторності. Саме в цей час особливо зміцнюються стосунки в родині, з’являються прекрасні фізичні (секс не тільки не протипоказаний, але навіть рекомендується) відносини між подружжям, що сприяє формуванню психологічного комфорту в їх відносинах.

І все це відбувається тому, що сформувалася плацента, яка взяла на себе всі турботи по виведенню токсичних продуктів обміну речовин малюка з організму матері.

Це час потрібно використовувати для відпочинку та підготовки до подальших достатньо високих навантажень останніх місяців вагітності та пологів. А ще в цей прекрасний період можна прислухатися до свого малюка, розмовляти з ним, співати пісеньки і навіть розповідати казки. Не бійтеся, що він вас не зрозуміє, маляті зрозуміло не те що, ви розповідаєте, а те, як ви це робите — ніжність і ласку у вашому голосі він чудово вловлює.

В цей час жінка повинна якомога більше часу проводити на свіжому повітрі, адже дитині необхідний кисень, без нього страждають обмінні процеси у всіх тканинах, але особливо — головний мозок. Тривалі піші прогулянки на свіжому повітрі в оточенні гарної природи — в парку, на бульварі, та й просто на вулиці допоможуть вашому малюку отримати заряд енергії. А лікувальна гімнастика підготує тканини жінки до подальших навантажень. Але не робіть її самостійно — для цього в жіночих консультаціях є інструктор з лікувальної фізкультури (ЛФК). У відповідності з індивідуальними особливостями вагітності (це встановить акушер-гінеколог) інструктор підбере комплекс вправ, які зміцнять м’язи спини, попереку, тазового дна, живота і допоможуть перенести всі подальші тяготи вагітності.

А як там наш малюк?

Якщо мамі добре, то добре і малюкові. Він росте і розвивається, зростання його досягає 12-13 см, а вага — 40-50 р. У нього активно розвивається кістково-м’язова система, в тому числі суглоби, що дозволяє ще більше збільшити обсяг рухів: рухається тіло, кінцівки, пальчики, згинається і розгинається шийка. З’являються хапальні рухи кисті, малюк смокче свої пальчики і так далі. Хрящики довгих трубчастих кісток і хребців поступово все більше замінюються кістковою тканиною. В глибині ясен продовжують рости молочні зуби.

У малюка вже є все ті ж внутрішні органи, що й у дорослої людини. Звичайно, вони ще не повністю сформувалися, але, тим не менш, досить успішно функціонують. Прекрасно працює серцево-судинна система, кров досягає найвіддаленіших куточків тіла дитини, дозволяючи їм розвиватися.

Розвиваються залози внутрішньої секреції: щитовидна залоза, надниркові, гіпофіз, статеві залози. Під впливом гормонів формуються зовнішні статеві органи дитини.

Продовжує розвиватися печінка, збільшується обсяг і змінюється якість жовчі — вона викидається в кишечник і допомагає перетравлювати навколоплідні води, які заковтує плід. Розвивається кишечник, він подовжується і згортається в петлі. Формуються поступальні рухи м’язів кишечника — перистальтика. Це дуже важливий момент, оскільки саме перистальтика сприяє пересуванню їжі по шлунково-кишковому тракту.

Бронхо-легенева система поступово стає все більш складною: формуються дрібні бронхи і легеневі альвеоли — мішечки на кінцях самих дрібних бронхів, які і складають тканину легенів. Звичайно, вони ще незрілі і не зможуть розправитися і вдихнути в себе повітря, але ще трохи і ця функція буде їм під силу.

Що особливо важливо на 14-ому тижні вагітності

У цей період потрібно створити запас міцності на наступні більш проблемні періоди вагітності. Тому необхідно:

 • правильно харчуватися: їжа повинна бути різноманітною, смачно приготованою, не повинна містити шкідливих компонентів: фаст фудів, солодких газованих напоїв, харчових барвників, різних харчових добавок і хімічних речовин; потроху можна їсти все, в тому числі смажені і гострі продукти, але у всьому потрібно знати міру і основний раціон повинен складатися з варених і тушкованих страв; в раціоні обов’язково повинні бути присутніми овочі, фрукти, каші, нежирні сорти м’яса і риби, молочні продукти;
 • по можливості більше рухатися, але уникаючи при цьому різких рухів; допоможуть прогулянки на свіжому повітрі і лікувальна гімнастика;
 • більше відпочивати, висипатися і займатися приємними справами.
 • На чотирнадцятій тижня ви побачите, що вагітність — це приємно!

  Галина Романенко

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Вагітність і діти. Додайте в закладки постійне посилання.