Чотири поширені помилки мам і як їх виправити

Не давати набігає дитині спати вдень, щоб швидше укласти його ввечері. Не втручатися, коли дитина забирає іграшки в інших дітей. Давати вихід роздратуванню, якщо дитина втомилася і вередує. Це помилки, які допускають багато недосвідчені мами. На щастя, щоб виростити дитину хорошою людиною, зовсім необов’язково бути ідеальною мамою.

«М’яч», «йди», «ні», «кака». Це слова, які найчастіше можна почути від малюка, який робить перші кроки і тільки освоюється в навколишньому світі. У двадцатімесячного Остіна є ще одне улюблене слово, яке він навчився вимовляти практично безпомилково, і це слово — «цукерка». Мало того, що він пристрастився до цукерок — він знає, як їх отримати. Його мама потрапила в незручну ситуацію — вона давала Остіну і його трирічної сестри Ейвері цукерки кожен раз, коли їх потрібно було одягнути, взути і заспокоїти, словом, змусити щось зробити. Така техніка «переконання» дає швидкий результат, але через деякий час ви зіткнетеся з проблемою — дитина буде навідріз відмовлятися небудь робити без відповідного заохочення. Будь-яка мама знає, що так робити не можна, але коли биту годину не вдається заспокоїти дитину, в хід йдуть всі засоби.

Як наслідок, жінка нерідко думає, що не впоралася зі своєю «роботою» і вважає себе поганою матір’ю. Вона ділиться своєю проблемою з подругами, що дає тимчасове полегшення і допомагає зробити висновки на майбутнє. Але навіть відверті розмови з подругами на тему «як важко бути мамою» не здатні прибрати неприємний осад невдачі. Головне-використовувати конкретні проблемні ситуації, щоб розібратися, що допоможе вам змінитися в кращу сторону, так радять психологи.

Я не дозволяю дочці спати вдень — ні за яких обставин

Спроби укласти малятко Наташу спати після обіду перетворювалися в справжню війну. Протягом багатьох років її мама довго і наполегливо боролася, щоб привчити її до післяобіднього сну і втихомирити Наташу хоча б на годину. Але малятко не здавалася без бою: вона плакала, кричала, сукала ніжками і навіть одного разу так сильно ерзала, що перекинула колиска. І ось одного разу мама Наташі виявила, що якщо дівчинка не спить вдень, її простіше укласти увечері. Правда, після обіду, коли Наташа починала вередувати, їй доводилося несолодко. Якщо дівчинка починала засипати, вона негайно будила її лоскотом або включала гучну музику, хоча і знала, що Наташі не завадило б поспати, щоб відновити сили. Але в результаті цих маніпуляцій Наташа до вечора валилася з ніг від утоми, і о сьомій вечора слухняно засинала, після чого її мама могла, нарешті, займатися своїми справами: читати, переглядати електронну пошту, спілкуватися в соціальних мережах і дивитися улюблений серіал.

Не звинувачуйте себе: Діти старше трьох років не потребують денному сні, стверджують фахівці. Більш того, деякі діти молодше трьох років також можуть обійтися без денного сну, якщо після нього їх важко укласти увечері. Діти молодше шести років повинні лягати спати не пізніше пів на дев’яту вечора. Тому якщо у вас активний малюк, укладати його спати вдень зовсім необов’язково.

Як виправити ситуацію: коли дитина виходить з так званої «зони сну», знайдіть для нього заняття, що не вимагають великих витрат енергії, наприклад, розфарбовування малюнків або настільні ігри (ви також можете почитати йому вголос). У цей час тіло дитини відпочиває, а працює його розум. Якщо малюк засинає в колясці або машині в денний час, немає нічого страшного в тому, щоб тихенько його розбудити. А що ж робити в тому випадку, якщо малюк не отримує необхідних 11-13 годин сну на добу (за статистикою, діти «недоотримують» в середньому три-чотири години сну на добу, так як сплять менше дев’яти годин)? Фахівці рекомендують укладати його раніше, наприклад, не у вісім, а в 7:00 вечора, щоб компенсувати «недостачу».

Я відправила хворої дитини в школу

Замість того щоб дочекатися повного одужання дитини, мама Наташі відправила дівчинку до школи, куди її незабаром викликали через те, що Наташі стало погано на уроці (температура у дитини наближалася до 38 градусам). Жінка в паніці кинулася до педіатра, який вилаяв її за недбалість — виявляється, дитина повинна залишатися в ліжку (або, принаймні, вдома) протягом доби після того, як спала температура і хвороба відступила.

Не звинувачуйте себе: подивимося правді в очі, більшість маленьких дітей хворіють дуже часто. І іноді важко зрозуміти, захворіла дитина, або просто засмутився через чогось. Якщо не пускати дитину в школу кожен раз, коли він хлюпає носом, він так і не вийде з дому. Просто постарайтеся зробити все, що в ваших силах.

Як виправити ситуацію: якщо у вашої дитини висока температура, блювота, або інші симптоми, що вказують на вірусну інфекцію, наприклад, запалення горла, він повинен залишатися вдома. Якщо після прийому антибіотиків протягом 24 годин дитині стало краще, і небезпечні симптоми зникли, можливо, не слід більше пропускати заняття (якщо дитина нормально себе почуває). Навіть якщо деякі симптоми все ще зберігаються, дитина навряд чи заразить своїх однокласників.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Вагітність і діти. Додайте в закладки постійне посилання.