Чому жінки брешуть?

Чоловіки не завжди здатні адекватно сприймати поведінку жінок, просто тому що природа чоловіки і жінки, їх мислення і емоційний фон відрізняються. Це одночасно притягує, але і створює масу питань. Одним з таких є: чому жінки брешуть?

Гени

На наш погляд — це не в малій мірі закладено генами. В первісне час особливо, але і протягом більшої частини історії жінка залежала від чоловіка. Спочатку, тому що була слабшою його фізично, потім поступалася йому в освіті, оскільки доступ до нього був закритий. Ця ситуація змушувала жінок використовувати емоційні маніпуляції. Вони повинні були якось захищатися в уразливому становищі. З одного боку така ситуація дозволяє жінкам краще зчитувати емоції, адже вони повинні були по найменшої тіні на обличчі супутника розуміти, як себе вести, а з іншого, це дало їм зброю у вигляді вміння добре брехати.

Хочу заміж

Оскільки жінка в очах свого коханого і оточуючих хоче здаватися бездоганною, вона починає приховувати неприємні факти своєї біографії чи просто брехати по дрібницях, наприклад, що стосуються престижності її одягу, роботи і тому подібних речей. Адже сучасність диктує феміністичні ідеали, але всі здатні і хочуть їм слідувати, а відповідати все ж потрібно. Тому як реакція на завищені соціальні вимоги з’являється брехня.

Все це жінка робить, в тому числі для того, щоб вийти заміж. Особливо це бажання сильно в Росії. Адже тут заміжжя розглядається в якості успішної кар’єри. Коли після весілля поведінка жінки природним чином змінюється, то чоловік відчуває себе обдуреним, а дарма, адже якщо б ви демонстрували своє природне поведінка до весілля коханої, то вона, можливо, теж би задумалася про те, щоб знайти партію поудачнее.

Маніпуляція

Також чоловіки можуть сприймати в якості брехні суперечливу інформацію від жінок, коли розумієш, що жінка хоче певної поведінки від чоловіка, але говорить протилежне. Це відноситься, наприклад, до конфліктних ситуацій. Жінка образилась і каже, що не хоче більше бачити чоловіка. А насправді вона чекає від нього якогось вчинку каяття. Чоловіка це часом вводить в подив. Але справа тут зовсім не в жіночій брехні, а в проблемах емоційного інтелекту чоловіків. Адже не може ж жінка насправді сказати: «я на тебе образилася, купи мені квітів, щоб загладити свою провину». Після цієї фразу пропадає весь флер щирого каяття від чоловіка.

Щоб відповідати

А можливо, ви просто дістали її своїми докорами і завищеними стандартами, яким вона весь час повинна слідувати. Тому їй легше збрехати, ніж в черговий раз вислуховувати необгрунтований потік критики. Адже, як уже було сказано, стандарти для жінки зараз піднялися. Щоб котирувати в суспільстві вона повинні бути одночасно красивою, доглянутою, добре заробляє, при цьому прекрасно готувати, стежити за дітьми і залишатися безтурботним і щасливим. Поєднувати ці часом несумісні речі для деяких стає просто нестерпно. Можливо, варто розвантажити свою супутницю і перестати корити її за принципом: «А от Маша до всього іншого вміє прекрасно готувати рибу …»

Іноді краще збрехати

І давайте не будемо забувати, що жінки — звичайні люди, і можуть брехати з тих же причин, що і все. Наприклад, робити компліменти тоді, коли хтось цього явно не заслуговує, щоб здаватися ввічливою. Просто, як уже говорилося вище, те, що чоловіки сприймають як раціональну і об’єктивну критику, інші можуть вважати за навмисне образа. Жінки краще відчувають ці моменти, тому знають, де краще прибрехати людині. Або брехати «в порятунок», коли правда зробить тільки гірше іншій людині, наприклад, смертельно хворому.

Більш того, не варто виключати брехня заради вигоди. Згадайте себе, скільки разів ви користувалися даними прийомом.

Ми поділилися своїм поглядом на проблему, а тепер тільки вам вирішувати, що ви будете робити в складній ситуації.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Психологія. Додайте в закладки постійне посилання.