Чому закладає вуха?

Таке явище як закладені вуха зустрічається, як у здорової людини, так і при хворобі. Сьогодні ми постараємося висвітлити всі причини цієї незручності.

Чому закладає вуха

Отже, щоб зрозуміти, чому у людини закладає вуха, необхідно розібратися в будові і функціонуванні вуха. Ми з вами бачимо зовнішній слуховий прохід слухового каналу, який виглядає як труба. На його кінці розташована барабанна перетинка, яка представляє собою тонку сполучну мембрану. Вона потрібна, щоб обмежити зовнішній слуховий прохід від барабанної порожнини. За барабанної перетинкою слід середнє вухо — простір, заповнений повітрям. Зверніть увагу, що тиск в середньому вусі повинно завжди збігатися з тиском в зовнішньому слуховому проході, щоб людина не відчував ніякого дискомфорту. Стабілізує тиск в середньому вусі евстахиева труба, яка з’єднує його з горлом. Через цю трубу повітря спокійно циркулює назад і вперед, що і врівноважує тиск у зовнішньому слуховому проході і в повітряній камері середнього вуха.

Коли закладає вуха у здорової людини:

 • Чи замислювалися ви, чому в літаку закладає вуха? Прочитавши сказане вище, напевно, ви вже й самі здогадалися про причину цього явища. Коли ми летимо в літаку, атмосферний тиск знижується. А в середньому вусі воно не може так швидко знизитися. Ось чому на якийсь час зменшується здатність проведення звуку. Те ж саме відбувається і в ліфті. Що ж робити? Як собі допомогти? Щоб знизити тиск в середньому ух, потрібно відкрити слухову трубу за допомогою ковтання.
 • Буває й так, що вуха закладає після купання. Вся справа в тому, що в слухову трубу потрапила вода. Дуже акуратно почистіть вуха ватною паличкою, яка здатна ввібрати в себе вологу. Тепер зробіть пару ковтальних рухів. Таким чином, залишилася вода піде в носоглотку.
 • Дуже часто вухо закладає через утворення в ньому сірчаної пробки. Відбувається закупорка зовнішнього слухового проходу. Самому нічого не зробити, зверніться до лікаря. Терапевт вас направить до лора, який в лічені секунди промиє вухо. Повірте, це абсолютно безболісна процедура.
 • Чому закладає вуха — захворювання:

 • євстахіїт — запалення слухової труби і барабанної порожнини. Найчастіше таке запалення є ускладненням нежиті або застуди. Але справжню причину може встановити тільки лікар. Адже таке захворювання може бути наслідком викривлення перегородки носа, поліпів або гаймориту.
 • Перенесений отит. Справа в тому, що після перенесеного в дитинстві отиту можуть залишатися спайки на барабанної перетинки. Вони зменшують її рухливість, а від цього вуха періодично закладає. Справитися з цим може тільки фахівець.
 • Порушення слуху. Це порушення також називають нейросенсорної приглухуватістю. Людина починає погано чути в результаті пошкодження слухового нерва і недостатнього припливу до нього крові. такі порушення можуть статися внаслідок гіпертонії, травми головного мозку або ішемічної хвороби мозку. Всім людям, у кого дуже часто закладає вуха, а застуди немає, рекомендують звернутися до лікаря, зробити аудіограму. Ця процедура виявляє зміни слуху. Ризикувати своїм здоров’я не можна!
 • Напевно, ви переконалися, що причин, по яких закладає вуха, багато. Деякі з них абсолютно нешкідливі і ми можемо справитися з ними самі. А от інші вимагають обов’язкового звернення до фахівця.

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.