Чому хрустять суглоби?

v Відео — «Чому хрустять суглоби»

Практично кожна людина хоч раз чув цей звук, що доноситься якщо не з його власного тіла, але з тіла людини поруч, який невдало присів або встав або зігнув руку, а-то і спеціально клацає пальцями. Медики досі сперечаються на тему того, чому хрустять суглоби, тому точок зору на це явище є декілька.

Чому хрустять суглоби

 • Порушено будова суглоба — поверхні суглоба не збігаються і може виходити за краї суглобної коробки і зустрічаючись поверхні суглоба клацають при зміні положення.
 • Через запалення прилеглої м’язи — механізм, при якому виникає сам клацання в цьому випадку до кінця не ясний, але частина лікарів дотримується теорії і вважає, що суглоби хрустять в результаті перевантажень або втоми. У цьому ж випадку хрускіт може виникати якщо ви довго знаходилися в одному положенні, і потім вирішили його поміняти, будь то нога, рука або шия, особливо якщо на орган припадала навантаження, цілком ймовірно суглоб буде хрустіти.
 • гіпермобільність — так називається будова суглоба при якому він занадто рухливий. Це є вродженою аномалією (зустрічається вона не так уже рідко). При цьому частини суглоба можуть практично розвалюватися, не завдаючи людині особливих больових відчуттів, а повертаючись на місце вони створюють той самий хрест.
 • Артроз — це захворювання при якому зношуються суглоби, вірніше хрящі, що знаходяться всередині них. Це захворювання практично неминуче в старечому віці, але існують і випадки, коли це захворювання з’являється значно раніше. Чому хрустять суглоби в цьому випадку: частини суглоба, які з’єднуються і одночасно поділяються хрящем, через те, що хрящ зношений перестають бути рухливими, з’єднання втрачає гнучкість і виникає хрускіт.
 • Наслідки травм — при травмах не тільки суглобів, а й переломах і тріщинах кісток, часто виникають пошкодження судин і тканин, що прилягають до суглобу. Їх запалення або ущільнення при відновленні ускладнює рух суглоба.
 • Надлишок солей в суглобі — при цьому, сіль накопичуючись твердне і зміцнює кістки і хрящі, а так же прилеглі до них м’язи, все це ускладнює рухливість суглоба і може викликати больові відчуття. Від таких розладів страждають люди, які живуть у місцевості, де питна вода насичен мінеральними солями.
 • Найчастіше хрускіт є якщо не поодиноким випадком, то досить невинною. Але от якщо при цьому ви відчуваєте біль, то краще зверніться до лікаря і дізнатися чому хрустять суглоби у вашому випадку.

  Що робити якщо хрумтять суглоби:

 • Не засиджуйтеся в одному положенні — міняйте позу, якщо можливо робіть розминки і зарядку раз в пару годин, особливо якщо у вас сидяча робота.
 • Розвантажте суглоб і забезпечте йому відпочинок — по-перше зніміть з нього навантаження (якщо нога — лягти, якщо шия, то покласти її на подушку і т.д.), по-друге забезпечте суглобу спокій — для цього підходять еластичні бинти і спеціальні фіксатори. Поступово суглоб відновиться від втоми і запалення пройде. Не перестарайтеся з пов’язками, обов’язково до суглоба повинен бути нормальний приплив крові.
 • Використовуйте протизапальні мазі, наприклад фастум гель і інші.
 • Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.