Чому холодні руки?

Деяких людей турбує така проблема, як постійно холодні кінцівки. Найчастіше ця проблема турбує представниць слабкої статі. За статистикою кожна третя жінка задається питанням: «Чому руки завжди холодні?». Це пов’язано з тим, що у жінок терморегуляція організму слабша, ніж у чоловіків. Жінки змушені кутатися в светри і носити вовняні шкарпетки замість шовкових панчіх. Але навіть у саму жарку погоду їх руки можуть залишатися холодними.

Наявність холодних рук і ніг не завжди пов’язано з погодними умовами, це може вказувати на якісь захворювання в організмі.

Чому у людини холодні руки?

Коли ви відчуваєте, що ваші кінцівки постійно крижані, це привід для занепокоєння та візиту до лікаря. Лікарі з’ясували, що руки і ноги холонуть за спазму в дрібних капілярах кінцівок. Кров перестає надходити в достатній кількості і як результат — холодні кінцівки. Проте причиною цієї недуги можуть служити і такі захворювання:

 • Вегето-судинна дистонія. Цьому захворюванню схильні більше жителі мегаполісів, ніж сільській місцевості. При вегето-судинної дистонії судини і капіляри скорочуються безладно, тому кровотік до органів і тканин може бути порушений. Інші симптоми хвороби: неуважність, головний біль, сонливість, прискорене серцебиття.
 • Залізодефіцитна анемія. Коли в організмі не вистачає такого важливого мікроелемента, як заліза, людина швидко витрачає тепло і починає мерзнути.
 • Дієти. Багато жінок виснажують себе дієтами, відповідно до яких потрібно вживати низькокалорійну їжу, яка містить малу кількість жирів. Якщо організм не отримує щодня достатню кількість білків, жирів і вуглеводів, то він не здатний нормально функціонувати, в тому числі здійснювати терморегуляцію правильно. Тому руки і ноги можуть бути холодними.
 • Хвороби щитовидної залози. При збоях в роботі щитовидної залози, виділяється недостатня кількість гормонів. Це кількості не вистачає на вироблення енергії для всього організму, і кінцівки «обігріваються» слабо.
 • Так само наявність холодних рук і ніг може бути пов’язано з прийомом деяких медикаментом, з хворобами серця і шлунково-кишкового тракту, а так само з імунними захворюваннями. Тому, якщо вас турбує питання, чому руки завжди холодні, не затягуйте ваш візит до лікаря!

  Чому у дитини холодні руки?

  Батьків нерідко турбує це питання. У дитини холодні кінцівки сигналізують про те, що він або замерз, або захворів. Якщо холодні руки супроводжуються млявістю і високою температурою, то це може бути ГРЗ чи грип. Після одужання дитини дана проблема відпадає сама собою.

  У дітей грудного віку холодні руки не повинні викликати занепокоєння. Терморегуляція малюка ще дуже слабка, тому його долоньки можуть залишатися холодними навіть у спеку. Але якщо при цьому дитина погано їсти, ставати сонливим і неактивним, то слід звернутися до лікаря.

  Як зробити руки теплими?

 • Баня. Якщо у вас немає протипоказань для походу в лазню, то вона стане відмінною профілактикою проти крижаних рук.
 • Не паліть! Пам’ятайте, що при кожному затягуванні відбувається спазм дрібних капілярів, внаслідок чого кровообіг кінцівок порушується.
 • Одягайтеся по погоді. Взимку закривайте голову та руки. Не носіть тісний взуття і тісний одяг, що утрудняє надходження крові в тканини.
 • Зарядка. Починайте ранок з легкої розминки — це допоможе розігнати кров по організму і прийти в тонус.
 • Тепле харчування. Не забувайте правильно харчуватися. Хоча б один раз в день їжте гарячу їжу. Так само рекомендується пити імбирний чай. Імбир добре розігріває тіла, покращує кровообіг.
 • Будьте здорові!

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.