Чому хочеться спати?

Життя сучасних людей вимагає великої кількості енергії, сил і часу, щоб встигнути зробити багато справ за день. Тому часто нам доводиться жертвувати базовими потребами нашого організму, однією з яких є сон. У результаті багатьом хочеться спати вдень або навіть постійно. Чому так відбувається? Давайте розбиратися.

Чому хочеться спати? Всі знають, що для нормального життя людині необхідно дотримуватися режиму праці та відпочинку. Сон — це найкращий спосіб відпочинку, під час якого організм не тільки відпочиває повністю, але і відновлюється, набирається сил для нового дня. Причому все це відбувається за біологічним годинником, які є у кожної людини. Після періоду активності (приблизно 15 годин) організм посилає нам знаки про те, що пора б відпочити. Ці сигнали виступають у вигляді сонливості, неуважності уваги, втоми, бажання прилягти і т.д. І так відбувається щодня. Хороший сон необхідний людині для здоров’я і нормальної життєдіяльності. Причому кожній людині потрібно своє певну кількість годин. Воно коливається в розмірі від 4 до 10:00. Причому 4:00 — це норма лише для невеликої кількості людей. Якщо Ви спите менше 4:00 або більше 10 кожен день, то Вам слід задуматися про режим сну. Спати мало так само шкідлива, як і спати багато. І те, й інше — симптоми порушення роботи організму, сигнали про можливі захворювання.

З нічним сном все зрозуміло, але чому вдень хочеться спати? Причини можуть бути наступними:

 • Недосипання вночі або безсонна ніч. Організм недостатньо відпочив вночі, тому йому хочеться спати вдень.
 • Бажання поспати після ситного обіду пояснюється тим, що кров від головного мозку притікає до шлунку і кишечнику, щоб забезпечити нормальне травлення. Недолік крові в головному мозку веде до денної сонливості. Ось чому після їжі хочеться спати. В післяобідній час краще не поспішати бігти на роботу, а дати собі кілька хвилин відпочинку.
 • У дощову погоду денна сонливість пов’язана зі зниженням атмосферного тиску. У такі дні ми отримуємо менше кисню і через це хочемо спати.
 • Заколисування в транспорті також впливає на появу сонливості. Справа в тому, що в ранньому дитинстві батьки часто заколисують дітей перед сном. Мозок підсвідомо зберігає цю інформацію, і в схожі моменти нагадує нам про це. Ви їдете в автобусі, Вас злегка заколисує, поруч люди в таких же позах, та якщо ще й сонечко припікає … Не дивно, чому багатьох хилить на сон!
 • Нестача вітамінів також може стати причиною денної сонливості.
 • Часто хочеться спати тим, хто здійснює перельоти зі зміною часового поясу. Організму потрібно 2-3 дні, щоб перебудуватися на добове час нового місця. А поки він живе по старому часу — хоче спати тоді, коли в минулому місці наступала ніч.
 • Задушливе приміщення — ще одна причина денної сонливості. Це пов’язано з нестачею кисню. Частіше провітрюйте вдома і в офісі, і бажання спати пропаде.
 • Зима так само є вагомою причиною, по якій хочеться спати. Кількість світла зменшується, день стає коротшим, ніч — довший, в приміщеннях тепло. Все це часто спричиняє в сон.
 • Вживання деяких лікарських засобів викликає бажання спати вдень.
 • Алкоголізм, наркоманія та інші залежності.
 • Але бувають інші, більш серйозні ситуації, пов’язані зі сном. Чому завжди і постійно хочеться спати?

 • Дуже напружений графік роботи. Якщо Ви багато й інтенсивно працюєте протягом дня без перерв на відпочинок, то у Вас швидко накопичується втома. Якщо таке відбувається день у день, то настає хронічна втома, тому організм весь час хоче спати.
 • Нерегулярний режим дня. Якщо Ви спите добу через дві, або дозволяєте собі спати кожен день різну кількість часу, то незабаром настає дисбаланс в організмі. Так як немає режиму, тіло швидко втомлюється, і спати хочеться все частіше і більше. Часто таке буває у людей, що працюють в різні зміни.
 • Підвищена стомлюваність. Є люди, які володіють нею з дитинства. В цьому випадку необхідна консультація фахівця, який пропише необхідні ліки і призначить курс лікування.
 • Постійний недосип вночі також змушує часто «клювати носом» весь день.
 • Захворювання соматичної, неврологічної і психічної сфер (наприклад, анемія, гормональний дисбаланс, аутоалергічних захворювання, депресія, стрес і т.д.). Всі вони вимагають медичного лікування.
 • Залежність від віку. Маленькі діти до 7 років і літні люди хочуть спати частіше. Це пов’язано з особливостями організму в їхньому віці і цілком нормально.
 • Тепер Ви знаєте, чому весь час хочеться спати. Пам’ятайте, що якість і кількість сну дуже впливає на здоров’я в цілому. Тому так важливо мати здоровий і повноцінний сон. Якщо у Вас з цим є якісь проблеми, спробуйте виявити і усунути причину. А в особливо серйозних випадках краще звернутися до лікаря.

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.