Чому вода в морі солона?

Довгоочікувана поїздка на море для маленької дитини виявляється дуже пізнавальною і дивовижною. Скупавшись хоч раз в солоному морі, малюк обов’язково запитає батьків, чому вода в морі солона. Не турбуйтеся, що вас збентежив його питання. Далеко не кожен батько згадає навчальну програму початкової школи. Адже він не так часто стикався з таким питанням у своєму житті і забути це властиво багатьом.

Чому вода в морі солона, а в річці і озері — прісна

Ви здивуєтеся, але до сих пір навіть вчені не зможуть своїй дитині дати точну відповідь на його питання про солоній морській воді. Загадкою для фахівців залишається те, як стільки солі накопичилося в море, звідки вона спочатку там взялася. Але є ряд версій, які ми зараз і розглянемо.

Поясніть малюкові, що коли йде дощик, він розчиняє маленькі частинки солей, які знаходяться в грунті і в кам’янистих породах. Утворюються струмки, які перетікають в річки. Річки в свою чергу впадають в моря і переносять туди солі. А накопичуються солі в море ось чому … Світить сонце, під його впливом відбувається випаровування води, а сіль залишається в море. Вода ж потім знову потрапляє на землю у вигляді опадів, і повторюється все той же процес. Уявіть, скільки солі могло накопичитися в морях за мільйони років! Щоб було наочніше, намалюйте схематично, чому вода в морі солона.

Друга версія вчених з приводу того, чому вода в морі солона, полягає в наступному. Спочатку при появі Землі вода в морі вже була солоною, а річки та озера прісними. Ми говоримо про час, коли життя на Землі навіть не існувало. Уявіть, як давно це було! Річки впадають в моря, а море не може перетікати в річку, тому сіль не переходить в інші водойми з моря і океану. Сіль затримується у великих водоймах. Принесені річкою речовини осідають на дно морів в більшості своїй, а під тиском води міняється і ландшафт морського дна.

В наші дні вчені дотримуються такої думки, що існують певні речовини, які здатні робити воду солоною. Їх поява в морях пов’язане з вулканічною діяльністю в земній корі. З мантії вивергалися магматичні породи, змішувалися з водою і надавали їй солоність.

Нам вже не повернутися в минуле і не подивитися, як все було в давнину, як все зароджувалося і починалося. Склад морів не змінюється сотні мільйонів років, тому зараз нам вкрай складно стверджувати і доводити свою ідею про накопичення солей в морях.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Освіта. Додайте в закладки постійне посилання.