Чому в мене так часто болить голова? — Шукайте причину в собі

Часта головний біль може мати безліч причин — стрес, безсоння, збої в роботі систем організму, перевтома. Все це є причиною постійних головних болів. Однак найчастіше причина не одна, їх багато.

Стрес

Кожен день приносить безліч причин для стресу, а на напругу, що відчуває людина, реагує весь його організм, в тому числі, звичайно, і голова. Стрес може бути тригером головного болю. Як правило, він викликає відчуття тиску в голові чи біль від слабкої до помірної. Якщо ви припускаєте, що причиною частих головних болів у вас є стрес, спробуйте в першу чергу слідкувати за своїми тілесними реакціями на подразники. Якщо під час важливої презентації або неприємної розмови ви напружуєте всі м’язи, стискають зуби, дихайте занадто часто і поверхнево — все це вже кілька годин потому може викликати головний біль. Відстеживши реакції свого тіла, спробуйте їх змінити. Розслабляйте м’язи, дихайте глибоко і рівно, опустіть плечі і випрямити спину. Так ви з часом не тільки позбавитеся від головного болю, але і навчитеся краще справлятися зі стресом.

Недолік сну

Головні болі можуть бути викликані браком сну або неспокійним сном. Як відомо, людина в сучасному світі спить в середньому на 2-3 години менше, ніж сто років тому. При цьому організми у нас ті ж і на незадоволені потреби вони реагують больовими сигналами і іншими симптомами. Якщо ви не можете дозволити собі щоночі спати по вісім годин, намагайтеся спати хоча б не менше шести. Для середньої людини 6:00 сну в день — це необхідний мінімум, без якого його самопочуття значно погіршується, а працездатність падає. Апное уві сні також пов’язують з головним болем. При цьому порушенні людина уві сні на кілька секунд перестає дихати. Це може повторюватися кілька разів за ніч. У результаті тканини мозку отримують недостатньо кисню, що може викликати головні болі вранці.

Гормони

Коливання рівня естрогену і прогестерону у жінок можуть послужити тригером головного болю. Наприклад, головний біль є одним із симптомів передменструального синдрому (ПМС), який супроводжується істотним зниженням рівня естрогену.

Під час вагітності жінки часто скаржаться на слабкі та помірні головні болі і, іноді на мігрені, які пов’язані зі змінами гормонального фону. Падіння рівня гормонів після пологів також може викликати головні болі, які протягом півроку можуть з’являтися досить часто. Вважається, що у молодих мам, які годують груддю, головні болі виникають рідше, так як рівень естрогену у них більш стабільний.

Під час клімактеричного періоду, коли відбувається поступове зниження вироблення статевих гормонів, і протягом деякого часу після настання менопаузи жінка може часто відчувати головні болі. Як правило, вони проходять, коли місячні припиняються остаточно, але в деяких жінок вони стають ще сильнішими і з’являються частіше.

Напруга зору

Постійна напруга зору також може викликати часті головні болі. Це може бути пов’язано з роботою, що вимагає частого напруги очей, або з тим, що вам неправильно підібрали окуляри. Очні м’язи при цьому напружуються, втомлюються, і викликаю головний біль. Нещодавно вчені з’ясували, що перегляд фільмів у форматі 3-D за допомогою спеціальних окулярів також може викликати головний біль.

Крім того, причиною частих головних болів можуть бути:

 • Інфекції (наприклад, менінгіт)
 • Занадто високий або низький внутрішньочерепний тиск
 • Пухлина мозку
 • Травматичні пошкодження мозку
 • Депресія
 • Ожиріння
 • Прийом деяких лікарських засобів
 • Зловживання кофеїном
 • Підвищена тривожність
 • Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.