Чому собака виє?

Багато хто з нас чули собаче завивання на вулиці. Іноді можна почути, як собака виє в квартирі. Так чому собака виє?

Собака — близький родич вовка. Багато хто знає, що іноді в лісі можна почути вовче виття. Цей спосіб спілкування тварини не несе агресивного відтінку. Люди забобонами і художньою літературою додали абсолютно містичне значення вовчому вию. Насправді місяць є лише другорядним ознакою. Всі собаки ведуть нічний спосіб життя. Тому як вовки, так і собаки виють на місяць. Основна ж функція виття вовка — це об’єднання зграї, заряджання позитивним командним духом членів зграї. Ось чому собаки виють на місяць.

Вой у собак втратив своє первісне значення. Однак іноді собаки виють саме для згуртування зі своїми родичами, найчастіше, коли їх немає поруч. Іноді можна почути, як собака завиває в тон музиці. Особливо, класичною. Деякі дослідники знаходять цей вої засобом вираження емоцій собаки.

Іноді собаки починають вити, коли залишаються одні. Таким чином, вони виражають те, що їм самотньо без господаря. До речі кажучи, часто собаки виють не поодинці. Варто завити однієї, як до неї приєднуються родичі на вулиці. Просто так собака вити не почне, мабуть, десь сидить на самоті інша собака.

Крім того, собаки можуть вити і після смерті господаря. Це теж можна віднести до почуття самотності. Адже собаки — дуже віддані тварини. Деякі породи і після смерті господаря залишаються вірні йому.

Таким чином, собаче завивання — це особливий тип комунікації тварини. Він потрібен для підтримки спільності у собачій зграї, зміцнення духу родичів. А також виття — це вираження емоцій собаки. Сподіваюся, тепер ви буде знати, чому виє собака, і не будете боятися цього виття.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Тварини. Додайте в закладки постійне посилання.