Чому сняться кошмари?

v Відео — «Чому сняться кошмари»

Щоб дізнатися, чому сняться кошмари, звернемося до особливого напрямку психології — психоаналізу. Саме тут грунтовно вивчалася тема несвідомого.

Чому сняться кошмари

Загалом сон — це відображення бажань людини в реальності. Зигмунд Фрейд казав, що кошмар є таким станом сну, яке засноване на дуже сильному придушенні витіснених (найчастіше сексуальних) бажань. Тобто людина колись щось побажав, але витіснив це, і бажання перетворилося на страх, який відображається в нічних кошмарах. З. Фрейд наводить приклад про дівчину, якій сниться, що її згвалтував маніяк. Можливо, давно в юності вона хотіла рано почати статеве життя, але звідусіль вселялося, що це ганебно, соромно і неправильно для молодої дівчини. Бажання поступово трансформувалося в страх в нашому несвідомому і проявилося в нічному кошмарі.

Думки інших авторів, чому людям сняться кошмари, в чомусь схожі з точкою зору Фрейда. Наприклад, В.С. Ротенберг каже, що в кошмарних снах людина як би шукає способи, як поєднувати неприйнятні мотивації (бажання) з громадським нормами поведінки.

Чому часто сняться кошмари

Якщо розглядати проблему частоти кошмарних снів знову ж таки з точки зору психології, то Р. Левін виявив, що випробовувані, яким частіше сняться кошмари, є людьми більш сприйнятливими до естетичних стимулів, вони більш гіпнабельності. У таких випробуваних виділилися більш тонкі межі між ними самими та іншими людьми, які їх оточують.

Психологи називають основні причини, чому людям сняться кошмари:

 • хронічна перевтома,
 • ситуативне емоційну напругу, стрес,
 • постійні конфлікти (дуже часто між батьками дитини),
 • вікові страхи (замкнутого простору, темряви, самотності).
 • Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.