Чому сніг білий?

Коли російської людини просять уявити собі зиму, першим ділом він бачить у своїй уяві сніг, білосніжний покрив, який огорнув все навкруги. Ми на стільки звикли до кольору снігу, що навіть не замислюємося, чому сніг білого кольору.

Чому сніг білий

Всі кольори, що сприймаються нами, залежать від сонячних променів. Чорні предмети повністю поглинають сонячне світло, тому і сприймаються нами чорними. А якщо предмет повністю відображає промінчик сонця, то колір нам буде здаватися білим.

Що таке сніг, по суті? Це замерзла вода, шестигранні крижинки. А вода і лід безбарвні. Чому тоді сніг білий? Лід залишається безбарвним, так як пропускає через себе весь сонячний промінь. Та й кожна сніжинка пропускала б через себе весь світ і також не мала б кольору. Але сніжинки зазвичай падають один на одного в безладному русі. А вже разом вони стають непрозорими, а білими.

Щоб розібратися, чому сніг білого кольору, чому він відбиває промені сонця, нам треба подивитися на склад снігу. Сніг утворюється з сніжинок, а сніжинки — з величезної кількості кристалів. Ці кристали не гладкі, а з гранями. В цьому-то і криється відповідь на наше запитання, чому сніг білий. Саме від граней відбивається сонячне світло.

Вода в атмосфері — це пар, вона замерзає, і утворюються прозорі кристали. Від руху повітря кристали вільно переміщаються то вгору, то вніз.В цьому хаотичному русі кристали з’єднуються один з одним. І коли нарешті збирається дуже багато кристалів разом, тоді вони починають падати на землю вже у вигляді звичних нам сніжинок.

Виходить, колір снігу білий, тому що і світло сонця, який він відображає, є білим. Подумайте, якби промінь сонця став зеленим або жовтим, тоді й колір снігу був таким же. Напевно, багато хто помічав, що під час сходу або заходу, нам здається, що промені сонця стають рожевими, от і сніг у цей момент бачиться нам рожевим.

Чи буває сніг іншого кольору

Хто може дати ствердну відповідь на цей безглуздий питання?! Чи не киньте відразу цю ідею. Насправді, траплялося й таке, що випадав кольоровий сніг. Наприклад, колись Чарльз Дарвін описав один подібний випадок. Справа була під час однієї його експедиції. Подивившись на копита мулів, Ч. Дарвін побачив, що вони вкрилися червоними плямами. Це сталося, коли мули пройшлися по випав снігу. Виявилося, що червоний сніг утворився від присутності в повітрі пилку червоного кольору в той час, коли почав падати сніг.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Освіта. Додайте в закладки постійне посилання.