Чому смикається очей?

Напевно, кожному знайоме це неприємне відчуття. М’язи очі смикаються без всякого відома. Ви не можете цим керувати і таке відчуття, що око сіпається настільки сильно, що це помітно з космосу. Однак, це не так. Око смикається непомітно для стороннього спостерігача. Така ілюзія складається через те, що ми не звикли до такої інтенсивної роботи очних м’язів. На цьому контрасті і виникає помилка сприйняття. Давайте подивимося в чому причини цього дратівної явища. Отже:

Чому смикається очей?

Ось що відзначають фахівці. Частою причиною посмикування м’язів ока може бути нервовий тик. Також перевтома, недосипання і нервову напругу негативно впливають на спокій нашого організму і його відчуттів. Якщо причина в цьому, то потрібно спробувати відпочити, ні про що не думати і постаратися не тривожитися. Якщо ви помічаєте, що око продовжує смикатися, то краще звернутися до лікаря.

Якщо ви відчуваєте посмикування протягом тривалого часу, то може розвинутися лицьовій геміспазм. В цьому випадку негайно зверніться до лікаря невролога для визначення точного діагнозу. Іноді трапляється, що після посмикування очі, виникає зниження зору. В цьому випадку необхідно відвідати спочатку офтальмолога, ну а потім невролога.

Крім втоми і стресу, частою причиною посмикування ока є авітаміноз, який приходить до нас навесні. Саме через це явища знижується провідність в синапсах окорухових м’язів. Хронічний або гострий невроз, мабуть, найбільш часта причина посмикування м’язів ока. Смикається ліве око і смикається праве око. Це психологічна проблема. У психолога можна виявити і відпрацювати психотравмуючі ситуації. Часто, цього виявляється достатньо. Спробуйте скоротити час, який ви проводите за комп’ютером на час лікування. Якщо ж очей не перестає сіпатися протягом 7-10 днів, то потрібно обов’язково відвідати лікаря невролога.

У цього неприємного явища, тобто у посмикування окорухових м’язів, є спеціальна назва. Воно називається «ністагм». Цікаво, що ністагм може бути як вродженим захворюванням, так і набутим. Ністгам часто виникає при погляді і фокусуванні на швидко рухомому об’єкті. Такі професії, як шахтар, машиніст метро чи робочий конвеєра, часто викликають це захворювання у своїх представників. У звичайних людей, цей ефект виникає при втомі очей, в момент швидкого перекладу погляду в будь-яку іншу сторону. Ністагм може проявлятися в якості симптому наступних захворювань: травма черепа; забій або струс головного мозку; пухлини головного мозку; геморагічні та ішемічні інсульти; паразитарні захворювання головного мозку; захворювання середнього вуха; енцефаліт різного походження; розсіяний склероз. При виникненні ністагму, не варто вдаватися до самолікування, так як це небезпечно. Потрібно відвідати таких лікарів, як терапевт, невропатолог і отоларинголог, щоб позбутися від смикання під оком.

Ні за яких умов «не запускайте» своє здоров’я. При виникненні будь-яких симптомів потрібно звернутися до лікаря. Вони підкажуть як вам бути в тій чи іншій ситуації. Відомі випадки, коли зволікання призводило до трагічного результату. Особливо, це стосується маленьких дітей. При будь-яку зміну стану, потрібно звернути свою увагу на поведінку дитини. Не залишайте проблему невирішеною. Пам’ятайте, будь-яка незначна травма може привести до серйозних наслідків, аж до інвалідності та смерті. Піклуйтеся про себе і про своїх рідних. Здоров’я — це ваш головний ресурс. У гонитві за багатством і соціальної успішністю потрібно пам’ятати про себе в першу чергу.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.