Чому скриплять зубами уві сні?

v Відео — «Чому скриплять зубами уві сні»

Днем ви звичайна людина, яка займається звичною роботою, а вночі стискаєте щелепи і починаєте скрипіти зубами? Ви могли з подивом виявити таку поведінку в близького або вам повідомили, що ви самі так робите і тепер ви в паніці і не знаєте від чого і чому і що з цим робити? Зараз ви отримаєте відповіді на всі питання і дізнаєтеся, чому риплять зубами уві сні.

Чому скриплять зубами уві сні

Насправді у скрипіння зубами є справжнє наукове назву, лікарі називають його бруксизм. Причиною того, чому риплять зубами уві сні, багато хто називає стрес, гнів або перенапруження. Протягом дня вони накопичуються і не знаходять виходу, наприклад якщо у вас злобний начальник і висловити, що ви про нього думаєте неможливо, за день ви втомлюєтеся, тривожитеся і до ночі ваш організм автоматично починає хоч якось висловлювати накопичені емоції, які за інерцією все ще домінують над ним.

Ще однією причиною нічного скреготу може стати проста звичка, якщо ви звикли сильно змикати щелепи протягом всього дня, в тому числі в стані спокою та відпочинку, ваш організм це запам’ятовує і поводиться відповідно.

Здавалося б, скрипіння зубами не така й страшна річ і не особливо заважає вам у житті, але ось тривалий бруксизм може приводити до того, що ви зітрете емаль на зубах, можуть виникнути головний біль і багато чого ще. Тому що коли ви стискаєте щелепи напружуються м’язи шиї, приплив крові до голови стає гірше та й можуть виникати «затискачі» і м’язи будуть напружені майже весь час.

Як позбавлятися від скрипіння зубами

У тому, чому риплять зубами уві сні, ми розібралися і тепер поговоримо про те, що з цим робити.

Якщо ви багато ходите зі стиснутими щелепами, краще позбавлятися від цієї звички і розслабляти щелепи.

 • Можна спробувати втомлювати щелепи за день постійно жуючи тверді продукти: сухарики, сушки, тверді яблука сортів Глостер або джонатан.
 • Протягом дня стежте, щоб ваші щелепи були розімкнуті якщо ви не жуєте. Можете навіть розклеїти всюди записки з нагадуванням про це.
 • Розслабити щелепи може допомогти теплий компрес — прикладіть до скронево-щелепним областях (там де нижня щелепа кріпиться до черепа) рушник просочене теплою водою і побудьте в спокої з таким компресом деякий час.
 • Щоб захистити зуби від зношування ви можете використовувати капу. Бачили як боксери вставляють в рот затишних пластинку, яка прикриває зуби? Ось вона-то вам і потрібна. Не обов’язково забирати її у боксера або хокеїста, можна піти в спортивний магазин і купити там.
 • Якщо ви думаєте, що причина вашого нічного скреготу зубами в напрузі і стресі, то вам допоможуть наступні заходи:

 • Виключіть стимулюючі речовини: кава і міцний чорний чай, енергетичні та міцні алкогольні напої, сигарети і глюкозу (скоротіть споживання цукру). Все це даємо вам енергію і виводить з спокійного стану, і щоб позбавитися від зайвої енергії організм скрипить зубами уві сні.
 • Заспокоїтися можуть допомогти традиційні засоби: теплі ванни, зелений чай і відвар ромашки, а також легкі заспокійливі на основі трав (пустирник, валеріана, новопассит).
 • Припиніть перенапружуватися. Розподіліть роботу так, щоб навантаження протягом дня і всього тижня була рівномірною, якщо не справляєтеся, просіть про допомогу, не беріть відразу всі завдання, які вам пропонують. Оцінюйте себе і свої можливості об’єктивно.
 • Скоротіть контакт з тим, що вас дратує, турбує або злить. Це може бути щоденна ситуація, начебто поїздки на громадському транспорті, постійний контакт з противним вам людиною і багато іншого. Якщо ви можете уникнути такої ситуації — робіть так. Якщо можете вийти у відпустку і побути в дали від моторошного начальника, то швидше пишіть заяву.
 • Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.