Чому сивіє волосся?

v Відео — «Чому сивіють волосся»

Всі ми звикли вважати, що сиве волосся, це ознака віку. Адже зазвичай сивими бувають літні люди. Але в даний час можна часто зустріти і молодих жінок і чоловіків з сивим волоссям. За статистикою близько 40% молодих людей мають частково посивілі волосся.

Чому сивіє волосся у молодих? Звичайно це явище пояснюють спадковістю, генним фоном. Так само це можна пояснить приналежністю до тієї чи іншої нації. Європейці сивіють частіше негроїдної раси, а індіанці сивіють тільки до 70-75 років. Це дещо пояснює, але це ще не все.

Медики пояснюють раннє Седень волосся стресами і слабкою нервовою системою людини. Причинами сивини можуть бути порушений обмін речовин, порушена робота щитовидної залози, проблеми у статевій системі. Не на останньому місці і погана екологія (якщо ви живете в несприятливих умовах постійно), неправильне харчування, куріння і зловживання алкоголем і наркотиками.

Всі ці причини впливають на весь організм в цілому. Волосся сивіє рано, тому що в організмі не вистачає тирозину (речовини в складі білків), міді і кальцію.

Так що, на думку медиків, колір волосся напряму залежить від стану організму в цілому.

У корені волосся утворюється меланін (пігмент, що відповідає за колір волосся), від його якості і кількості залежить і наявність або відсутність сивого волосся. Американські науково-дослідні інститути зацікавилися цим питанням і несподівано знайшли відповідь на питання: чому рано сивіє волосся? Вони досліджували стовбурові клітини людини і з’ясували, що якщо в організмі їх не вистачає, то волосся стає седимі.Клеткі, що відповідають за колір шкіри і волосся об’єднуються з клітинами, що формують волосся, таким чином з’являється колір у волосся. Ці клітини оновлюються за допомогою стовбурових клітин. Якщо в організмі нестача стовбурових клітин, про процес оновлення порушується і волосся сивіє.

Щоб з’ясувати причину сивини в кожному окремому випадку потрібно пройти медичне обстеження. Зробіть харчування збалансованим, ведіть здоровий спосіб життя, займайтеся спортом і ваші волосся може відновити колишній колір волосся. Сучасна медицина здатна виявити причину і призначити навіть лікування. Існують і спеціальні препарати, що допомагають повернути початковий колір волосся. Такі фармакологічні препарати підсилюють виробництво пігменту, фарбувального волосся і якщо дотримуватися курсу, який призначить лікар, то є шанс позбутися від сивини.

Так само ніхто не відміняв народних рецептів. Здавна існує величезна кількість рецептів позбавлення від сивини та для профілактики зростання сивого волосся. Наполягайте такі трави, як:

 • засушені квіти лугового конюшини
 • корінь заманихи
 • коріння кропиви садової
 • коріння петрушки
 • коріння пахучого кропу
 • коріння і листя кінського щавлю
 • женьшень
 • елеутерокок
 • Відвари та настої на цих рослинах позбавляють від сивини, зміцнюють волосся, сприяють їх швидкому зростанню. Всі рослини наполягають на медичному спирті. Дві столові ложки рослини залийте 200 грамами спирту. Через тиждень можна користуватися. щодня втирайте настій в коріння волосся протягом двох тижнів, потім зробіть перерву, а через кілька днів повторіть знову. Таких курсів можна зробити 3-4, не більше. Приймати всередину по 30 крапель за півгодини до їди тричі на день протягом місяця.

  Щоб приготувати відвар, залийте склянкою окропу 2 столові ложки трави. Відвари пийте 2-3 рази на день протягом тижня або втирати в коріння волосся таким же курсом.

  Якщо вам більше 45 років, то приводу для занепокоєння немає. В нормі доросла людина починає сивіти після 45 років, навіть якщо у вас все в порядку зі здоров’ям і нервовою системою. Якщо ж це сталося раніше, то поспішіть звернутися до лікаря. Обов’язково пройдіть медичне обстеження. Сивина — це не проблема, але це знак того, що в організмі чогось не вистачає!

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Краса й особиста гігієна. Додайте в закладки постійне посилання.