Чому рослини зелені?

З точки зору будови рослин, зеленими їх робить хлорофіл — особливий пігмент зеленого кольору. Він міститься в хлоропластах рослинних клітин і бере участь в процесі фотосинтезу (перетворення вуглекислого газу і води на світлі в органічна речовина).

Хвойні рослини завжди зелені, тому що листя може залишатися на них від двох до сорока років.

Фізика світлової хвилі

Світло вважається електромагнітним випромінюванням від речовини, яка знаходиться в нагрітому або збудженому стані. Певний діапазон такого випромінювання називається видимим спектром, тобто він сприймається людським оком. Також існує невидимий світ: ультрафіолетове, інфрачервоне випромінювання і радіохвилі.

Довжини хвиль видимого спектру знаходиться в межах від 380 до 740 нанометрів. Вперше безперервний спектр був умовно розділений на сім кольорів Ісааком Ньютоном. Кожен з виділених кольорів спектра характеризується певним діапазоном довжини хвилі. Зеленому кольору відповідають хвилі довжиною від 500 до 565 нм.

Фізіологія в сприйнятті кольору

Відчуття сприйняття кольору виникає в мозку людини. Цветочувствітельних клітини сітківки ока (колбочки) при попаданні на них світла, відбитого від сприймаються об’єктів, відправляють нервовий імпульс в головний мозок, де відбувається інтерпретація отриманої рецепторами інформації.

Отже, коли світло падає на клітини рослин, хлорофіл відображає світлову хвилю довжиною від 500 до 565 нанометрів. Відповідно відображена таким чином світлова хвиля потрапляє на рецептори очі і інтерпретується в мозку людини як зелений колір. Ось чому рослини зелені!

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Освіта. Додайте в закладки постійне посилання.