Чому очі червоні?

Погодьтеся, дуже неприємно спостерігати в дзеркалі себе з почервонілими очима. Причин, чому очі червоні, може бути безліч. Давайте ближче познайомимося з тим, чому білки очей червоні і як це виправити.

У мене червоні очі, чому

Зовнішнє роздратування. Сильний вітер, дим від сигарет (особистий досвід автора), що дратує косметика, дрібна пилок рослин а також безліч інших подразників можуть впливати на стан ваших очей.

Другий пласт причин, що ведуть до питань, чому у дитини червоні очі, наприклад, це перенапруга зору. Сучасний стиль життя підштовхує до цього: довге перебування перед комп’ютером в офісі або тривалий перегляд телевізора. Але й цим не обмежується список причин, чому очі червоні, адже може впливати поганий режим сну — недостатність його, найчастіше; стреси, перенапруження. Буває, причиною червоності білків є завищений артеріальний тиск.

Як позбутися від червоних очей

Безумовно, краще всього звернутися до лікаря. Але ж можна і в домашніх умовах профілактувати червоність очей! Наприклад, для швидкого позбавлення від сухості і печіння почервонілих очей вам послужать спеціальні препарати, які називають «штучними сльозами» або краплі з ефектом зволоження. Було б непогано приймати вітамін А.

При лікуванні червоних очей дуже ефективні різні компреси. Найелементарнішим прикладом може служити носовичок, обмочену в холодній (чістой!) воді, прикладений до очей на 15-20 хвилин. Можна спробувати загорнути в нього кубик льоду. Дуже добре себе показує картопляний компрес: очищаємо маленьку картоплину, миємо, чистимо, нарізаємо кружальцями, докладаємо до очей на пару-трійку хвилин.

Профілактика червоних очей

Коли ви позбавитеся від проблеми, що очі червоні, необхідно дотримуватися деяких правил, щоб почервоніння не повернулася.

 • Сон не менше восьми годин на добу.
 • Перепочинку для зору: при роботі перед комп’ютером, наприклад, відволікайтеся щогодини хоча б на 5-10 хвилин.
 • Методи, як позбавиться від червоних очей, а також потренувати зір

  Ви напевно розумієте, що робота перед монітором або за листом, кресленням і іншим сильно шкодить вашому зору. Всі наведені нижче методи необхідно використовувати не рідше, ніж раз на годину. Витратьте 5 хвилин свого часу, але збережіть здоровий зір!

  Першим радою, перш за все для тих, хто проводить багато часу перед монітором (споріднені душі, співчуваю). Відрегулюйте його нарешті! Я маю на увазі не тільки якісну підсвічування (у темний час доби — менше, вдень — менше), але також калібрування кольору і контрастності. Більшість сучасних моніторів абсолютно не годяться для роботи через «розумного» режиму динамічної контрастності. Якщо існує можливість, відключіть його (хоча, як правило, це властивість матриці, і його неможливо скасувати) і відрегулюйте контрастність під СВОЄ зір. Раджу не пошкодувати грошей, тим більше це дешево, зверніться до фахівця, і нехай він прямо при вас Вирівняйте вашого монітора колірну гамму і горезвісну контрастність. Під «кольоровою гамою» я мав на увазі не тільки гамму, але також температуру кольору, його глибину і насиченість.

  Вправа для очей

  Необхідно тренувати наші очі, щоб не спровокувати короткозорість або косоокість. Робимо це так: встаємо, підходимо до вікна. Намалюйте на ньому ледве помітну точку маркером. Тепер дивимося на точку в перебігу 2 секунд — різко переводимо погляд на щось віддалене за вікном. І також швидко знову фокусуємо зір на точці. Для завзятих геймерів навіть страшно буде те, що вони не встигнуть розглянути ні точку — ні віддалену багатоповерхівку, наприклад. Господа, посадили зір, ай-яй-яй! Акуратніше з цим справою. Їжте побільше чорниці, та поменше монітора — і все налагодиться.

  Обертаємо очима. Просто описуйте в повітрі розмашисті вісімки. Спочатку повільно, переходячи до такої швидкості, як можете. В одну сторону — в іншу. Бажано розфокусувати зір, не чіплятися за об’єкти, хоч це і складно спочатку.

  Не тріть очі! Чому очі червоні, так це тому, що ви нещадно тисніть кровоносні судини. Не можна сильно терти очі, як би вам не хотілося.

  Чому на фото виходять червоні очі

  Досить з нас жахів. Давайте дізнаємося, чому на фото червоні очі у багатьох людей?

  У цьому немає нічого страшного. Це нормально, і червоні очі на фото — це лише повернуті промені спалаху фотоапарата нашим очним дном, воно має червоний колір. Виходить цей ефект таким чином: промені спалаху «просвітили» ваш очей крізь зіницю повністю, промені повернули в об’єктив, захопивши зображення очного дна. Раз на раз не доводиться, у кожного може вийде таке фото.

  Як запобігти червоні очі на фото? Легко. Не фотографуйте зі спалахом близько до обличчя, змініть кут фотозйомки. Є купи фільтрів, які допомагають видалити ефект червоних очей, але я б не радив їх — вони вирізують частину спектра зображення, а це вже не є добре. Провокація холівара дзеркальників =)

  Якщо ж у вас вийшли червоні очі на фото, не біда. Скористайтеся графічним редактором Adobe Photoshop, він надає широкі можливості по видаленню червоних очей. Є навіть готовий інструмент, для найбільш збиткового видалення його вистачить. Звичайно, краще було б трохи володіти навичками роботи в цьому чудовому пакеті, інакше результат може змусити себе чекати.

  Думаю, ми цілком відповіли на питання, чому очі червоні.

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.