Чому нудить при вагітності?

Звичайно, вагітність — це прекрасно! Але вона характеризується не тільки приємними місяцями очікування малюка. Вагітність може підносити жінкам та інші своєрідні сюрпризи. Нудота — один із проявів вагітності. Давайте розберемося, чому нудить при вагітності.

Чому під час вагітності нудить? Токсикоз

Ранкова нудота, блювання, печія, запори — все це малоприємні ознаки токсикозу. Причиною токсикозу, а отже нудоти є збільшення вироблення гормонів під час вагітності. І повірте, не в однієї Вас це сталося. Тепер треба навчитися справлятися з нудотою і мінімізувати її прояв. У цьому вона сама Вам допоможе. Спостерігайте, робіть записи про ті дні, коли Вас нудить, і про ті дні, коли нудоти не спостерігається. Так Ви зрозумієте, що можна робити, а як себе вести не варто, щоб не викликати зайвий раз нудоту.

Нудить при вагітності? Поради

 • Перед сном залиште близько своєму ліжку небудь легке, не псується з їжі. Це може бути бутерброд з сиром, крекер, шматочок хліба. Тоді вранці Ви зможете з’їсти цю їжу, не встаючи з ліжка.
 • Молочні продукти, звичайно, дуже корисні під час вагітності, так як вони містять кальцій, який потрібен вагітним. Але вони можуть посилювати нудоту.
 • не збираєте в шлунку їжу! для цього постарайтеся є маленькими порціями, але частіше.
 • Пийте більше води! Рідина допомагає травній системі швидше працювати.
 • Не піднімайтеся дуже різко після їжі і відразу не лягайте. Постарайтеся подовше зберігати вертикальне положення після прийому їжі.
 • Коли вагітну нудить, їй можуть допомогти зелений чай, соки, вегетаріанські супи.
 • Крім природної причини нудоти під час вагітності (збільшення гормонів, зміна гормонального фону), можуть мати місце бути і інші. Чи знали Ви, що нудоті при вагітності сприяє неправильне харчування ще до того, як жінка завагітніла. Інша причина нудоти може ховатися в минулих захворюваннях матки і статевих органів. Ендокринні та неврологічні порушення при вагітності теж можуть викликати нудоту. А стрес — це найшвидший спосіб заробити сильний токсикоз — нудоту при вагітності. Тому бережіть себе, намагайтеся бути спокійною, не приймати все близько до серця. До речі, судячи з проведеним дослідженням, жінки з бажаною вагітністю набагато рідше страждають від токсикозу.

  Не треба сильно хвилюватися через появу нудоти. Вчені говорять, що це нормальний процес для вагітної жінки. Але й терпіти її не варто, дотримуйтесь порад, поговоріть з лікарем.

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Вагітність і діти. Додайте в закладки постійне посилання.