Чому немає звуку на комп’ютері?

Що робити якщо на комп’ютері немає звуку? Тільки ви завантажили улюблену пісню, включили плеєр, а у відповідь тиша … «Таке довге вступ …?» — Мимоволі виникло питання у вашій голові. Але вже через хвилину ви розумієте, що справа не у вступі. Справа в тому, що на комп’ютері немає звуку.

Чому немає звуку на комп’ютері?

Ось кілька причин:

 • Не встановлені спеціальні драйвери, які відповідають за відтворення звуків комп’ютера. Така ситуація виникає як правило після переустановлення операційної системи Windows. Користувач просто забуває поставити потрібні драйвери, для того щоб комп’ютер міг використовувати вбудовані пристрої. Драйвер — це програма, яка «вчить» комп’ютер як взаємодіяти з тим чи іншим пристроєм. Це може бути звукова карта, ігровий джойстик або відеокарта.
 • На комп’ютері відключена відповідна служба, яка відповідає за роботу звуку. В такому випадку ви побачите у правому нижньому кутку екрана значок у вигляді динаміка. Поруч з ним розташовується іконка забороняє характеру. Клацніть на значок і включіть звук. Перевірте результат.
 • Зламалася звукова карта комп’ютера і через це немає звуку. Якщо ви бачите, що всі системи працюють правильно, а звуку все одно немає, то проблема, напевно, криється в звуковій карті. Щоб це перевірити, вам знадобиться інша звукова карта, яку потрібно буде підключити до комп’ютера і встановити драйвери для неї. Якщо звук є при роботі нової карти, тоді проблема дійсно у вашій старої звукової карти.
 • Є ще одна більш проста причина. Самі колонки або навушники можуть бути чи не під’єднані до комп’ютера, або їх дроти знаходяться в непотрібному вигляді для правильної роботи. Крім того, колонки можуть бути приєднані в інше гніздо звукової карти. Зазвичай, гніздо відповідає за відтворення звуку, забарвлене в зелений колір.
 • Відсутність адекватних кодеків відтворення файлів. Така ситуація складається у випадку, якщо всі програмні звуки працюють, але не працює плеєр, який відтворює музичний файл або фільм. Програмні звуки — це мелодія виключення і включення комп’ютера або звук програмної помилки і т.д. Для вирішення проблеми необхідно завантажити кодеки для відтворення тих чи інших розширень файлів. Легко знайти ці кодеки можна в інтернеті. Просто введіть в пошуковому рядку браузера «аудіокодеки».
 • Також можна перевірити роботу служби «Windows Audio». Вона може бути відключився, тоді звуку на комп’ютері не буде. Для того щоб перевірити роботу служби затискаємо дві клавіші: Win + R. Відкривається вікно, там вводимо «services.msc» і тиснемо enter. У запропонованому списку нам потрібно знайти службу «Windows Audio». У її статус має бути зазначено, що воно працює. Якщо воно відключено, то його потрібно включити. Для цього клацаємо по службі «Windows Audio» подвійним клацанням. Відкривається віконце. У рядку «Тип запуску» вибираємо опцію «Авто». Тепер можна перевірити наявність звуку. На всякий випадок можна перезавантажити комп’ютер.
 • Для перевірки правильної роботи звукової системи вашого персонального комп’ютера можна зробити наступне. У меню «Пуск» відкриваємо «Панель управління». Там шукаємо закладку «Звуки» і відкриваємо її. Потрібно переконатися, що аудіопристрій вибрано правильно. Якщо ви бачите, що аудіопристрій не вибрано або вибране не вірно, то оберіть потрібне аудіопристрій.
 • Можливо проблема криється в налаштуваннях звукової утиліти. Для виклику утиліти натисніть у правому нижньому кутку на значок динаміка. З’явиться вікно, де потрібно виставити потрібні показники. В якості того, щоб переконатися в правильності роботи звукового драйвера, виставите всі значення на максимум і перевірте звук.
 • Як би там не було, причини можуть бути різними. Якщо ви самостійно не знайшли причини, з якої немає звуку на комп’ютері, то сміливо звертайтеся до фахівців.

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Комп'ютери. Додайте в закладки постійне посилання.