Чому немає місячних?

Кожна жінка стежить за своїм менструальним циклом, тобто вона знає, скільки часу має пройти від однієї менструації до іншої. Якщо проміжок завжди однаковий, це вважається нормою. А якщо в менструальному циклі відбувається збій і місячних все немає в передбачуваний термін, це називають затримкою менструації. Але, що може означати затримка місячних?

Чому немає місячних — причини затримки

У першу чергу слід перевірити наявність вагітності у жінок дітородного віку. Це природна причина затримки місячних. Не варто відкидати можливість вагітності, навіть якщо ви впевнені в тих способах контрацепції, які ви використовуєте. Жоден метод не оберігає від вагітності на 100%. Придбайте звичайний тест на вагітність. Його можна проводити вже з першого дня затримки. Пам’ятайте, поки ви живете статевим життям, не можна виключати можливість вагітності.

Але якщо жінка не вагітна, а місячних немає, то це може говорити про інші причини або навіть серйозні проблеми у здоров’ї жінки. На затримку місячних можуть впливати адаптаційні стану організму або захворювання …

 • Стрес.
 • Підвищені розумові навантаження.
 • Підвищені фізичні навантаження.
 • Зміни в способі життя: різка зміна клімату, перехід на іншу роботу, зміни в характері.
 • Жорсткі дієти, недолік в харчуванні. Якщо дівчина різко втрачає у вазі або наближається до критичного показника ваг (42,5 кг), то в її організмі блокується вироблення естрогену, що призводить до припинення овуляції.
 • Зміна гормонального фону: статеве дозрівання або клімакс. Десь після 40 років яєчники жінки дуже повільно починають переходити від активного до пасивного режиму роботи. А відповідно місячні приходять із затримками.
 • Скасування оральних контрацептивів (протизаплідних гормональних таблеток) призводить до тимчасового гіперторможенію роботи яєчників, адже до цього гормони організм отримував з поза протягом тривалого періоду часу.
 • Затримка місячних може виникнути після застосування засобів екстреної контрацепції, в яких міститься висока доза гормонів (наприклад, Постинор, Ескапелу).
 • Після пологів місячних немає, так як виробляється гормон гіпофіза пролактин, який відповідає за секрецію молока і пригнічує циклічну функцію яєчників. Якщо жінка не годує свою дитину грудьми, то місячні повертаються приблизно через 2 місяці після пологів.
 • Простудні або хронічні захворювання (ГРВІ, грип, цукровий діабет, гастрит, захворювання нирок, щитовидної залози і т.д.).
 • Чому немає перших місячних

  Перші місячні у юних дівчат, як правило, починаються в 12-14 років. Коли місячних немає, таке явище називають первинною аменореєю. Це пов’язано із затримкою статевого розвитку внаслідок генетично обумовленої патології. Але від чого виникає така патологія, чому немає місячних? Таке часто відбувається після перенесених серйозних інфекційних захворювань, негативного впливу навколишнього середовища або інтоксикації організму (наприклад, антибіотики). Але не тільки стан здоров’я впливає на дану проблему. Виділяють також такі фактори, як спадковість, клімат, національність, конституція, матеріально-побутові умови.

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.