Чому немає місячних: вивчаємо причини

загрузка...

«Чому немає місячних?»: такий питання задавала собі хоч раз в житті кожна жінка. Менструальний цикл — це складна система, яка чутливо реагує на всі неполадки, що відбуваються в жіночому організмі. Здавалося б, що така дрібниця, як відпустка, проведена біля моря, або складений іспит не може вплинути на прихід «дорогих гостей», а в дійсності, будь найменше порушення або зсув у звичному способі життя озивається затримкою менструації. У нормі допускається затримка менструації до трьох днів. Якщо довго, протягом одного і більше місяців відсутні місячні — це привід звернутися до лікаря.

Основні причини відсутності менструації

Вагітність

Головною і самої частої причиною затримки менструації є вагітність. З’являються так звані сумнівні ознаки вагітності: зміна смакових відчуттів, нудота, блювота, нагрубання і болючість молочних залоз, різка зміна настрою і інші. Підтвердити факт наявності вагітності допоможе проведення тесту, який в 90% випадків буде позитивним через кілька днів затримки місячних. До настання менструації визначити наявність вагітності можна після проведення аналізу крові на хоріонічний гонадотропін (ХГЧ).

Позаматкова вагітність

Позаматкова вагітність протікає по-різному, але при цьому захворюванні також відзначається більш-менш тривала затримка менструацій. Характерними симптомами позаматкової вагітності є періодично виникаючі сильні приступи болю, що локалізуються внизу живота, зазвичай праворуч або ліворуч. Після припинення нападу з’являються незначні або помірні кров’янисті виділення зі статевих шляхів, що нерідко сприймається жінками як порушення менструального циклу. Тест на вагітність найчастіше негативний, іноді присутні ранні ознаки вагітності.

Аборт

Нерідко після виробництва медичного аборту наступ місячних затримується. Це пов’язано з сталися гормональними змінами. Різке переривання вагітності «збиває з пантелику» менструальний цикл, який відновлюється протягом трьох-дванадцяти місяців. Крім того, проведення хірургічного аборту з надто ретельно вишкрібанням порожнини матки порушує ріст і проліферацію ендометрію в найближчий час, а в деяких випадках призводить до утворення внутрішньоматкових синехій (спайок) і аменореї.

Статеве дозрівання

Після настання менархе (першої менструації) менструальний цикл не відразу починає функціонувати як годинник. Місячні приходять нерегулярно, іноді з досить тривалими затримками. Час, необхідний для встановлення регулярного менструального циклу складає близько дванадцяти місяців.

Ранній клімакс

Ранній клімакс або синдром виснаження яєчників розвивається у жінок молодше 37-38 років. Причини його різноманітні. Це можуть бути хромосомні аномалії (малі яєчники з недоліком фолікулів), ураження центральної нервової системи, аутоімунні захворювання, вплив шкідливих факторів в період розвитку плоду і інші. Крім аменореї, ранній клімакс характеризується приливами жару, підвищеною пітливістю, розвитком безпліддя.

Стреси

Будь нервові потрясіння або переживання (емоційний шок, іспити, війна), хронічні і тривалі стреси також впливають на менструальний цикл і можуть стати причиною як передчасно почалися місячних, так і їх затримки.

Овуляторні розлади

Розвиток фолікулярної кісти або кісти жовтого тіла супроводжується гормональними порушеннями і призводить до порушення дозрівання яйцеклітини. Часто зустрічається синдром неовуліровавшего фолікула (ЛЮФ). Суть ЛЮФ полягає в дозріванні домінантного фолікула протягом менструального циклу без його подальшого розриву і виходу яйцеклітини. Частота ЛЮФ складає 5-10% від всіх нормальних циклів. Підтверджується діагноз гормональними аналізами і даними УЗД. При регулярному або частому повторенні цього синдрому розвивається безплідність.

Приймання контрацептивів

Прийом гормональних контрацептивних препаратів вимикає роботу яєчників і продукування ними гормонів. Якщо гормональні протизаплідні таблетки приймалися тривалий час, то після припинення прийому менструальний цикл відновлюється не відразу, а протягом декількох місяців.

Ганна Созінова

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Вагітність і діти. Додайте в закладки постійне посилання.