Чому ми втомлюємося на роботі і як з цим впоратися?

«Всі роботи хороші, вибирай на смак». Хто не пам’ятає цю фразу з дитячого вірша? Фраза правильна — зараз кожен може вибрати для себе той вид діяльності, який його (або її) найбільше влаштовує виходячи з схильностей, інтересів, фізичних і психологічних можливостей. Кожна робота має свою індивідуальну специфіку, яка притаманна лише для даного виду діяльності.

Робота — це те, що дає можливість людині заробляти на життя, самостверджуватися в суспільстві і не відчувати себе відірваним від складного і багатопланового суспільного організму. Втома негативно впливає на продуктивність праці і робить нас апатичними і мало зацікавленими в результатах роботи. Чому ж ми втомлюємося на роботі, і як ми з цим можна впоратися?

Фактори втоми

Основних факторів втоми на роботі може бути кілька. Одна з головних причин хронічної втоми на робочому місці — надмірне розумове напруження, яке часто відчувають співробітники. У наше століття глобального поширення інформації нам доводиться щодня і щогодини переробляти колосальна кількість всіляких даних, пропускаючи їх через себе, немов через сито або губку. Швидкість життя рік від року збільшується, що часто призводить до виникнення хронічної втоми, яка з часом може перетворитися на справжній стрес.

Ще одним важливим фактором втоми може стати довгострокова робота за комп’ютером, особливо якщо комп’ютер постачений застарілим монітором. На щастя, у наш час ця проблема розв’язана — для того щоб робота з комп’ютером була максимально безпечною, необхідні кольорові або чорно-білі рідкокристалічні монітори або ЖК-проектори, або сучасні монітори 15 дюймів.

ненормована робота і часті понаднормові також мають негативний вплив на організм людини, що в свою чергу призводить до хронічної втоми. Не в останню чергу це викликано нашим невмінням належним чином планувати свої справи і знаходити розумний баланс між роботою і відпочинком. Втома організму може також викликати неправильне і нерегулярне харчування, яке, до всього іншого, надзвичайно шкідливо для здоров’я. Сидяча робота в неправильній позі сприяє напрузі певних груп м’язів, що теж впливає на наш стан і самопочуття, приводячи до втоми. Які ж заходи необхідно вжити для того, щоб втомлюватися на робочому місці менше? Як впоратися з хронічною втомою?

Як справитися з втомою

Для того щоб впоратися з втомою, необхідно всі вищеперелічені чинники звести до мінімуму. Крім того, у наш час на допомогу людині приходить тайм-менеджмент, тобто мистецтво управління часом. Його головні принципи суттєво полегшують життя сучасним людям і впорядковують їх життя. Основні постулати тайм-менеджменту радять наступне: прагніть по можливості планувати свої справи, розставивши пріоритети; намагайтеся максимально ефективно працювати з інформацією, інакше ви в ній просто потонемо — відкидайте незначну інформацію і приділяйте більше часу дійсно значущим даними; не бійтеся приймати рішення і сміливо дивитися в очі своїм проблемам; не намагайтеся переконувати людей і навчитеся говорити «ні»; навчитеся правильно чергувати роботу і відпочинок; розробіть найбільш ефективну організацію свого часу, яка ідеально буде підходити саме для вас.

Якщо ви будете дотримуватися даних рекомендацій, то незабаром забудете, що таке хронічна втома і брак часу, і зможете, нарешті, зітхнути на повні груди!

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Психологія. Додайте в закладки постійне посилання.